Предложение за локална сбирка в София

Клуб на домашните пивовари от София.

Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 25 Мар 2015, 21:31

Здравейте колеги домашни пивовари и НАЗДРАВЕ! Отдавна се каня да пусна подобна тема, като целта ми е да обсъдим има ли желаещи хора от София да си спретнем една локална сбирка? Целта е да се поопознаем, да обменим опит и не на последно място да опитаме кой, какво е сътворил в домашни условия :D Естествено ако се стигне до съгласие, това по никакъв начин не изключва присъствието на колеги от други населени места (дори е желателно), стига да имат възможност. Моето мнение е, че това е добра идея, която ако успеем да реализираме, спокойно можем да превърнем в ежемесечна! От друга страна като се замисля не ни е нужна и бирария, а просто ресторант, механа или друго заведение, което ще ни позволи да си донесем ние бира /смятам, че няма да е проблем да се уреди, дори имам няколко идеи/. Отделно ми се върти нещо в главата и за летния сезон, но за него е рано да се говори :) Ами това е, дайте да стане една дискусия и да се вземе решение!
P.S. И да не забравяме, че в момента централна тема, сбирка и организация е "Националния конкурс", моля участниците и организаторите да не се разсейват от начинанията си :lol:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот pepes75 » 26 Мар 2015, 09:43

Идеята ми харесва много.Няма да повтарям всичко ,което си написал,просто ще кажа ,че наистина ще бъде от голяма полза.За целта мисля ,че ще трябва да си разменим телефони на Л.С. Аз започвам с моя номер.
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот damyan_rm » 26 Мар 2015, 10:34

Силно подкрепям - само кажете дата и място ...

С моите микро-варки мога да отделя само по литър от "овесения стаут" (с него мисля да се пробвам на конкурса) и от втория ми опит за "червена-ръжено-овесена" - той не стана толкоз сполучлив колкото първия ...

... а ако на някой му е интересно как ми изглежда хладилната кутия - мога да домъкна и нея ... макар, че не е кой знае каква философия ...
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 26 Мар 2015, 10:40

Предлагам засега само да се обозначим, кои сме желаещи, за да може да се направи преброяване. Размяната на контакти и уговарянето на място и дата ще станат в последствие. Според мен обаче поне 10-тина човека е добре да се съберем!
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот pepes75 » 26 Мар 2015, 10:56

Какво да се броим бе хора ,бях в казарма,броял съм се.Първоначално и 5 да се съберем,добре ще е и ако стане традиция ще се присъединят и други. Даваме си телефоните и си звъним. Във форума всичко се случва по-тромаво и ще се проточат нещата,ако въобще се случат.
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот alvinator » 26 Мар 2015, 11:06

И аз съм за. Трябва да се надушим, нали сме крастави магарета.
Аватар
alvinator
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 198
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:06

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот sk1916 » 26 Мар 2015, 12:24

Твърдо за, идеята е отлична. Дори може да не е само среща само на активни домашни пивовари, ами и всеки може да доведе по някой приятел, когото може да запали по идеята. Да види и други домашни пивовари, да се опитат различни бири. Само че (предложение), такава среща да е примерно в първата половина на май. Просто сега се събират други събития и да не натежи - другата седмица има сомелиерски курс, следва Великден, а веднага след това - Националният конкурс?
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот Yaskata » 26 Мар 2015, 13:08

Звучи добре - вътре съм :)
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот cervesa » 26 Мар 2015, 13:52

Да напомня,че на Общото събрание,решихме ,че е време вече да се създават и регионални клубове,за което определихме отговорници дори.Засега бяха набелязани София ,В.Търново и един морски-Варна или Бургас.За София организацията е възложена на Свилен Кириловски sk1916 и Божидар Александров.
Така,че предложената тема отлично се вписва в плана ни за тази година.Съгласен съм със Свилен,че е най-добре да се определ и дата в началото на май и да се учреди формално или неформално "Първи регионален клуб на домашните пивовари в София" (Това е моето предложение за наименование-((резервен вариант-"Шопски клуб на домашните пивовари")) :D )Приемам покана за кръстник! :D :D :D
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот damyan_rm » 26 Мар 2015, 15:39

Мисля, че за момента няма смисъл от толкоз 'тежки' организации - накак си го представям като нещо съвсем неформално - примерно някоя вечер през седмицата - след работа (около 20:00) - събираме се някъде - който дойде - дойде, а който не може -ще има 'следващ път' - пробваме си бирите, споделяме опит и си приказваме за хобито ...

Хайде да определим една дата за следващата седмица - преди празниците - вторник(31.III) или сряда(01.IV) примерно - може да си набележим заведение някъде близо до метростанция (ако някой има идеи - да споделя), но това за метрото изобщо не е задължително ...
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

Следваща

Назад към Шопски клуб

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron