Среща ,конкурс и обучение в Пловдив ,на 12 април 2014

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Среща ,конкурс и обучение в Пловдив ,на 12 април 2014

Мнениеот victoryvt » 25 Фев 2014, 11:54

Ръководството на АДПБ предлага да направим конкурс за най-добра БГ домашна бира, който ще е втори в нашата кратка история, но ще е от типа - вътрешен конкурс.
А по- към лятото да е баш истинският 2-ри национален конкурс и в него да поканим и международни участници.
Та пускам тая тема с анкета относно мястото на провеждане - бирарията Ягерхоф в Пловдив е от типа брю пъб - със собствена пивоварна, прави немски тип бири, имаше и немски пивовар, ма вече няма :)
Както вече знаете - там се състоя среща на крафт-пивоварите в България с цел учредяване на професионална крафт асоциация, та общо взето самото място е подходящо за подобни мероприятия, а и нека поразчупим малко стереотипа - все в София да са сбирките. Има много пивовари от Бургас и Варна, които искат да им е по-близо.
Моля всеки да отговори на анкетата - има ли, няма ли желание да присъства, не става дума за пращане на образци, а за присъствие лично, за да знаем дали и колко маси да ангажираме.
Желаещите да участват в самия конкурс могат да изпратят образци по куриер.
Разбира се личното присъствие е за предпочитане.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот cervesa » 25 Фев 2014, 12:01

Да допълня Виктор:Идеята е да споделим опит от участия в конкурси и начина на оценяване.Всеки присъстващ да има възможност да оцени бира сварена от друг член,да се попълнят таблиците за оценяване,общо взето да се самообучаваме.
Така ще се даде възможност на всеки да сравнява собствените си резултати с другите,а и да имаме подготовка са журиране-дори и да не сме сертифицирани по BJCP.Техните указания ще ползваме като рамка.
Очакваме вашето мнение и участие.
Наздраве!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот brokenerror » 25 Фев 2014, 17:18

А ако не сме членове на АДПБ ???
В бирата била истината - там се раждала мъдростта, аз ли? Аз все прост си стоя :)
Аватар
brokenerror
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 71
Регистриран на: 10 Апр 2013, 20:18
Местоположение: Раковски

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот cervesa » 25 Фев 2014, 18:56

Който не е член е хубаво да стане такъв.
Ако не е член ,може да присъства но няма да участва в дегустационните комисии.
Деее...ва,нали за да правим мероприятия трябва и нещо като членски внос да съберем.С 900 лв в касата ,как да поканим лектор от чужбина и да купим помощни материали.Например един сет с аромати струва около 200 долара,а е полезно всички да имаме еталон кое как смърди в бирата...
Един доброволец имаме който подготвя проект за популяризиране на домашното пивоварство (ще бъде презентиран на 12 април),но за да се осъществи проекта ,пак са нужни средства.
Ползвам повода даприканя за плащане на членския внос за тази година 2014 .
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот mirix » 26 Фев 2014, 00:19

И аз да припомня. Ако правите по 1 варка на месец 30-40 л. от отстъпките за членове на АДПБ тези 50 лв.ще си ги спестите, а в касата на АДПБ ще са полезни за добри цели!
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот za6o » 06 Мар 2014, 17:41

Как се става член? :)
za6o
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 49
Регистриран на: 01 Ное 2012, 15:49

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот cervesa » 06 Мар 2014, 21:26

Za6o,запознаваш се с Устава,и Етичния Кодекс,Ако ги приемаш,пускаш една молба в свободен текст до Виктор Върбанов(victoryvt).Тя се разглежда от УС,одобрява се ,уведомяват те ,плащаш членския внос и си редовен член със всички права и задължения.Това е официалният начин.
Неофициалният:пращаш 2 л твое пиво на cervesa и 2 л. на victorivt,плащаш членски внос и си приет ! :D
Наздраве и като се видим на 12 април,ще станеш член!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот mirix » 06 Мар 2014, 21:41

Ооо збелязвам корупционни сделки.2 л. и за мен и си затварям очите
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот dandilov » 06 Мар 2014, 22:20

Хе-хе-хе :D
Колеги, ако и другите членове на АДПБ си поискаме по 2л. ( да си затворим очите де... ;) ), ще се окажем в ситуация: "Очи пълни - ръце празни"! :lol:
za6o, не се притеснявай и действай както сърце ти подскаже. ;) :)
Аз бих ти дал "Жокер":
Плащаш членски внос и после носиш на сбирката на 12 Април 4л. да почерпиш всички.
Така хем вълкът сит, хем всички пияни... а-а-а... доволни исках да кажа... :lol:

Наздраве и добре дошъл в отбора! :D
dandilov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 280
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:58

Re: Предложение за вътрешен конкурс

Мнениеот mirix » 06 Мар 2014, 23:53

Моя жокер е да барне 1 варка да си остави 4 л мостра за отлежаване и другото да го донесе на сбирката. Таз мойта извратената червената бира де , не ме впечатли с вкуса който исках, но не е отлежала все пак има няма 3-4 дена.
Тези дни намерих ена 2л бутила плъховите искали да си я заврат в дупката ама се заклещила. Бирата е от началото на ноември. Таквиз пенсиониран бири не бях пил.
Впечатленията ми са следните.
Света беше леко станен 1 идея по тъмен цвят от младта бира.
хмеловия аромат беше ярко изразен ,много ми хареса
горчивината беше намаляла
газировката в ПЕТ бутилката не беше на ниво, но аз съм с по извратен вкус така че :arrow:
за протокла да спомена че имам бира от юли миналата година, за да не се развали мисля да я отворя на 7 юни :mrgreen:
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Следваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта