Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот gorang » 11 Мар 2019, 15:39

Както се разбрахме на ОС - конкурсът е да сверим часовника, как иначе да разбере човек каква му е бирата - шампионска или за боклука....
gorang
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 76
Регистриран на: 23 Окт 2016, 10:38

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот lhristov » 11 Мар 2019, 21:25

За мен ще е чест, а и удоволствие да помогна с каквото мога в организацията.
Това ще ми е трето участие. С повечето колеги се познаваме. Някой ми имат телефона, така че, нека се обадят и да казват къде и как да се включа.
Моам да носа, дет се вика! :D
А и бих искал да разливам на нечия инсталация. Освен моята бира, разбира се. Понеже досега не съм го правил. Кегератора ми е в проект и кега, който ще носим с Митака ще ми е първата бира в такива съдове.

Не съм се регистрирал в софтуера като стюард, но предполагам, това няма да е проблем. А..., имам и Фиат!
Наздраве!
"Лоша бира няма, има само сгрешен стил."
Мартин -много уважаван от мен стиладжия!
lhristov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 104
Регистриран на: 29 Ное 2013, 23:20
Местоположение: София

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот Fikata » 22 Мар 2019, 15:59

Искам да попитам дали ще позволите промяна на ентрито?Защото, то хубаво човек запише мостра,ма понякога не е така както го мисли.В моя случай бих искал да сменя категорията(миналата година позволихте това да се случи,предполагам не съм единствен с такава молба).
Аватар
Fikata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 59
Регистриран на: 13 Яну 2016, 15:18

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот KpaTyH » 23 Мар 2019, 17:16

Може ли някой от организаторите да ми каже къде тук пише, че капачките трябва да бъдат жълти или черни:

Мострите трябва да бъдат в бутилки без никакви обозначения, етикети, надписи или маркери върху капачката. Ако на капачката има надписи или графики, те трябва да бъдат заличени преди изпращане.

Как по дяволите капачка с логото на каменица ще бъде заличено...и това няма да си личи? Ние с нови капачки, но с цветове различни от златни и черни какво да правим? Супер непълната информация, заради която щяхме да си пратим ентритата с различни капачки и да бъдем дисквалифицирани най-вероятно. Та....какво да правим за да се приемат биритени...защото става въпрос не само за мен, а и за други хора..Или изобщо да не участваме?
Аватар
KpaTyH
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 128
Регистриран на: 05 Юни 2014, 15:40
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот victoryvt » 23 Мар 2019, 17:50

Капачките не бива да са цветни, за да няма и намек за непрозрачно журиране.
На всички конкурси е така. Не само в България.
Приемат се капачките с неутрални цветове - сребристи и златисти стандартни бирени капачки.
Бутилките не може да са брандирани (с гравирани надписи - Гролш, Бернард и др.)
Още по-малко пък капачките да са с надписи "Каменица", "Загорка" и т.н.
Позволява се единствено да се замаже с тъмен флумастер ако има номер на варка надписан на капачката и то само по изключение.
Ако се налага смяна на капачка поради тия съображения - процедурата отнема не повече от минута на бутилка :
1. Тъй както са студени от хладилника където ги съхраняваш - вадиш бутилката, отваряш смело.
2. Слагаш новата капачка, която преди това е била накисната в дезинфектант и затваряш.
Няма да се загуби повече от 1 % газировка.
Оксидация също едва ли е възможна, тъй като бирата е студена и над нивото ѝ има слой ЦО2 от газировката.
Освен това винаги е добре човек да си прави (ако има желание да участва в състезания) няколко "състезателни" бутилки - по правилата, а всички останали - както му харесва : с червени, пенбени, саранбозови и всякакви други цветове капачки.
И, Пешо, в моя магазин има само верните капачки :) - сребристи, стандартни.
Демек, "Да нямаш друг Бог освен Мене !" .
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот KpaTyH » 23 Мар 2019, 18:11

То с флумастер мале малеееее...голямо прикритие
Аватар
KpaTyH
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 128
Регистриран на: 05 Юни 2014, 15:40
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот stoyanninov » 26 Мар 2019, 09:31

Fikata написа:Искам да попитам дали ще позволите промяна на ентрито?Защото, то хубаво човек запише мостра,ма понякога не е така както го мисли.В моя случай бих искал да сменя категорията(миналата година позволихте това да се случи,предполагам не съм единствен с такава молба).


предполагам, че вече е възможна промяна на записите, понеже отпаднаха мостри. ако не може все още, пиши ми на лично и аз ще ти ги променя
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот stoyanninov » 26 Мар 2019, 09:55

KpaTyH написа:Може ли някой от организаторите да ми каже къде тук пише, че капачките трябва да бъдат жълти или черни:

Мострите трябва да бъдат в бутилки без никакви обозначения, етикети, надписи или маркери върху капачката. Ако на капачката има надписи или графики, те трябва да бъдат заличени преди изпращане.

Как по дяволите капачка с логото на каменица ще бъде заличено...и това няма да си личи? Ние с нови капачки, но с цветове различни от златни и черни какво да правим? Супер непълната информация, заради която щяхме да си пратим ентритата с различни капачки и да бъдем дисквалифицирани най-вероятно. Та....какво да правим за да се приемат биритени...защото става въпрос не само за мен, а и за други хора..Или изобщо да не участваме?


вижте, вариант при който всичко ще е описано и уточнено е да наемем адвокат да напише "Общи условия за участие в конкурсите на АДПБ" Разбира се, както всички общи условия, и тези никой няма да ги прочете и ще стават още по големи проблеми.
Неписано правило е, че ако ще участваш в конкурс, да речем в Танзания и не можеш да четеш танзанийски, играй на сигурно и подай възможно най-невзрачните мостри - кафяви бутилки, златни капачки, без графики и релефи. Никой няма да се разсърди на това. Имай предвид, че дори и да допуснем мострата да се състезава, съдиите могат да решат да не я пуснат на по горно ниво, ако не е опакована коректно и това ще го отразят в листовете. Просто трябва да има сериозно отношение към участието в конкурса.
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот KpaTyH » 26 Мар 2019, 16:45

Не мисля, че заличени капачки с маркер са по ок, от чисто нови, но цветни. Ще рискувам и ще ги отворя и затворя...каквото стане. Никога не съм си мислил...за измама
Аватар
KpaTyH
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 128
Регистриран на: 05 Юни 2014, 15:40
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Седми международен конкурс за домашно пиво-България 2019

Мнениеот stoyanninov » 15 Апр 2019, 23:36

участвали мостри - 129 ( 201 - 2018г)
BG-69 - 53,5% ( 92 - 46% - 2018г)
HR-27 - 21%
DK-3 - 2%
RO-13 - 10%
SK-12 - 9%
SL-4 - 3%
UK-1 - 1%

Mедали:
Злато: BG-3 (3-2018г); HR-3; RO-2; SK-1
Сребро: BG-6 (2-2018г); HR-1; RO-1; SK-1
Бронз: BG-5 (6-2018г); HR-2; RO-1; SL-1

общо:
BG-14 (11-2018г)
HR-6
RO-4
SK-2
SL-1

средна оценка: 31.13 ( средна оценка 2018 - 31.91)
средна оценка BG: 30,88 (средна оценка 2018 - 30.47)
оценки над 35т: 42 - 33% от всички
оценки над 45т: няма

тази година българското участие е засилено и съответно количеството медали се вдиха. като цяло всяка участваща страна взема пропорционален брой медали. нивото се запазва леко над средното.
Прикачени файлове
Хистограма.png
Хистограма.png (7.84 KiB) Прегледано 13005 пъти
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта