Херметичност на Корнелиус кег

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Херметичност на Корнелиус кег

Мнениеот byber » 07 Авг 2018, 10:24

След тримесечно сбиране на части за кегератор, най-сетне всичко е налично.
Но възниква въпрос. Смених уплътнения и измих Корнито. Надух го(празен) с СО2, но за една нощ губи около 0.4 бара.
Не се чува да издиша. Пръсках със сапунен разтвор, не се вижда проблем.
Въпросът ми е загубата на налягане нормална ли е или трябва да търся проблема?
byber
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Яну 2018, 09:27
Местоположение: Свищов

Re: Херметичност на Корнелиус кег

Мнениеот lukata » 08 Авг 2018, 23:09

Смених уплътнения и измих Корнито. Имаше ли нужда от тази подмяна?
Моите кегове са със старите Опръстени (най вероятно са оригиналните),и държат още налягането!....да не си попаднал на ментета?
lukata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 65
Регистриран на: 04 Юли 2016, 10:34
Местоположение: Чавдар

Re: Херметичност на Корнелиус кег

Мнениеот byber » 09 Авг 2018, 10:35

Значи да разкажа малко по-подробно.
Взех два кега. На единият смених уплътненията на пружинките, на изпускателния клапан, на главите, като превантивна мярка. На тръбичките не съм сменял, защото не можах да намеря в Свищов толкова малки пръстенчета, а дебелината да бъде 2,5 мм. Оказа се, че изпуска. Като се вгледах в уплътнението на капака, беше нацепено цялото. Вече бях поръчал един комплект от Алито. Смених го. Надух пак кега. Губи по 0,4 бара за една нощ без видимо да изпуска.
На вторият кег смених отново уплътненията на пружинките, на главите, като превантивна мярка. На изпускателния клапан не съм тъй като модела е друг и не видях възможност за подмяна само на уплътнението. На тръбичките смених с тези от Алито, защото тези с които закупих кега бяха в много лошо състояние. На капака не съм сменял. Нямам резервно за него, но и старото изглежда в добро състояние за разлика от другия. Та този кег ми губи по-малко налягане 0.2 бара на денонощие.
Просто искам да знам тези 0,2 бара в рамките на допустимото ли е или трябва да търся проблема. А по отношение на първия там е ясно, че трябва да се направи нещо защото загубата е прекалено голяма.
byber
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Яну 2018, 09:27
Местоположение: Свищов

Re: Херметичност на Корнелиус кег

Мнениеот Martin » 09 Авг 2018, 10:59

Вероятно имаш изкривяване или на капаците или на гърлото за капака. Пробвай да размениш капаците, а също така и си намери бяла грес за хранителни цели и намажи о-ринга на капака преди да надуеш. Надуй на 3-4 бара и виж колко/дали изпуска.
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Херметичност на Корнелиус кег

Мнениеот dr_slavov » 09 Авг 2018, 13:40

byber написа:Просто искам да знам тези 0,2 бара в рамките на допустимото ли е
Не е. Последните кегове които купих бяха от пепси със срок на годност 2012 година. И все още бяха под налягане.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Херметичност на Корнелиус кег

Мнениеот byber » 12 Авг 2018, 16:35

Благодаря на всички за съветите!
Открих проблема, който се оказа, съвсем не е в кеговете. Те са си бетон.
Реших, че най-добрия начин да проверя е като натопя всичко във вода. За целта взех коритото, което имам от децата и го напълних с вода.
Потопих първо двата кега(надути до 1,5 не съм се престаравал с налягането), никакъв проблем не се вижда. След това потопих колекторчето за СО2, което си бях сглобил с три извода(за 2 кега и пълначка), кранчета и прочие. И с изненада открих, че изпуска от почти всички връзки. Разглобих, пренавих тефлонова лента и сглобих отново. Всичко освен кранчетата е наред. Сферични кранчета на 1/4 от Алито. Всички изпускат от щока. Не знам какъв им е принципа на изработване, няма ли някакво уплътнение от сферата към отвора, през който преминава щока, но уви изпуска оттам. Та реших да ги елиминирам, ще търся друго решение за това място. Важното е, че кеговете са ОК!
byber
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 19 Яну 2018, 09:27
Местоположение: Свищов


Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron