Избор на хладилна чанта

Модератор: Martin

Избор на хладилна чанта

Мнениеот sprewel » 12 Окт 2017, 12:26

Здравейте бъдещи колеги, от доста време чета форума и изгледах доста клипове в youtube на американски пивовари. В крайна сметка се спрях на схемата с хладилна чанта, еднотемпературно озахаряване и batch sparging(не знам как се превежда на БГ) , като си мисля, че ще ми е по-лесно за начинаещ. Първоначално започнах да търся хладилен бидон като щатските, но се оказа хич не лесна задача за намиране в България а по чуждите сайтове доставката илзлиза горе-долу колкото струва самия бидон. Продължих с търсене на правоъгълна чанта с канелка, но и тук избора се оказа не много голям, все пак намерих някакви https://www.olx.bg/ad/hladilni-chanti-I ... 61e613bf54 . Та въпроса ми е някой ползвал ли е такива чанти и дали са надеждни за тази цел за която смятам да закупя и кое ще е по добрия вариант: 1. Хладилна чанта с канелка - 17л - 65 лв (бидон) или 2. Хладилна чанта с канелка - 32л - 100лв .

Отворен съм за всякакви предложения, мнения и препоръки
sprewel
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Окт 2017, 17:41

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот dr_slavov » 12 Окт 2017, 13:32

Поредния в OLX дето иска да стане богат за 3 дни. :angry-screaming: Китайска чанта 30л за 100лв. Луда работа.
Виж тук. Последните три са с фабрично поставени канелки. Аз съм със QUANTUM 55. Събира 50л майш без проблем. Почти не се налага да дозагрявам.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот sprewel » 12 Окт 2017, 14:21

Разглеждах ги и и тях, но няма ли да ми дойде малко голяма за лаик като мене в пивоварството. Но като се замисля то в нея може и много и малко, ще е нещо като инвестиция за в бъдеще :lol: . А тия IGLOO защо не предлагат галони в България не мога да разбера
sprewel
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Окт 2017, 17:41

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот Dave Lombardo » 12 Окт 2017, 14:24

26 литровите правоъгълни чанти бяха до скоро около 25-30 лв. на МЕТРО
Пробиваш дупка с боркорона, монтираш сферичен кран, отвътре един тройник, оплетка от мека връзка с щуцери накрая или си правиш система от PVC тръби за топла вода (има във форума, потърси) и си готов.
За под 50 кинта си снабден с MLT :)
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот Delikatesi.es » 12 Окт 2017, 14:49

Това не те ли кефи:
R2-D2.jpg

Даже и име си има. Колегите от форума го кръстиха R2-D2.

Казан неръждавейка 30 литра за около 30 лв., 5 лв. вата и 5-10лв. самозалепваща алуминиева лента. Другото е карантията вътре за промиване, както са я описали по-нагоре. 18 литра майш за 1 час губи около 2-3 градуса при околна температура 15-20 градуса.
Аватар
Delikatesi.es
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Юни 2016, 15:26
Местоположение: София

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот Dave Lombardo » 12 Окт 2017, 16:33

Дроида кефи! :lol: :lol: :lol:
По същия начин съм изолирал казана, в който варя, без капака, защото е безсмислено
Иначе съм с 26 л. хладилна чанта от възможно най-калпавите и губя 1 градус на час при стайна температура
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот sprewel » 12 Окт 2017, 17:58

За сега май се спирам на варианта с евтина чанта и ще я дупча, даже харесах в олх 30-40 литрови за по 40-50 лева. Ти промиването по кой начин го правиш? Аз вече се сдобих с казан и газова пиростия за варенето, само ми остава да си направя МЛТ и да намеря някой да ми направи чилър или да закупя направо готов и мога да пробвам с първата варка :D
sprewel
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Окт 2017, 17:41

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот ALL_ON » 12 Окт 2017, 19:36

Моята хладилна чанта е 36 литра и я взех от Джъмбо за 40 лева. В последствие видях, че ги бяха намалили. В Метро също видях на два пъти около 40 литрова чанта на много изгодна цена.
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот ultrashock » 13 Окт 2017, 10:55

Igloo-то е перфектно, но са скъпички. Аз моята я купих от колега от форума за около 90лв, 45 литра. Ето тук съм описал как съм я направил на MLT.
Силно ти препоръчвам да вземеш по-голяма, защото със сигурност ще искаш да правиш по-големи количества след време.
Дроида на колегата е супер и моя казан за варене е подобрен, но със сваляща се изолация. Плюса на хладилната чанта е, че я вкарваш в банята и за 5 мин е измита, не се плаши от мокрене.
Последна промяна ultrashock на 13 Окт 2017, 11:29, променена общо 1 път
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Избор на хладилна чанта

Мнениеот Dejmos » 13 Окт 2017, 11:19

Наскоро си купих от Метро 40л хладилна чанта за под 40 лв. Чантата от тази тема viewtopic.php?f=17&t=3070&start=10#p17031
40л е максималният обем, до ръба, използваем по-скоро 35.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Следваща

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron