Guten 50 l (Brewcrafter)

Купувам , продавам - за частни лица.
Нека всеки зададе точни параметри на стоката си, качи снимка, определи цена, даде координати за връзка.
Не се приема рекламиране на алкохолни продукти (вино,бира,ракия,и т.н.) !

Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот nedkost » 18 Юли 2017, 17:27

guten.jpg
Поръчвам до 2-3 дни 10 броя от тези машинки. Цената ФОБ е 265 долара (+13 м серпентина + спидер за хмела). Предполагам, че LCL доставката ще дойде към 200-250 долара. Имам още 70 евро за спедиторската фирна (оформяне на митн. декларация и други митн. формалности), ДДС - 20% и Мито - 2,2%. Всичко ще седне на около 630 лв/бройката.
Ако има желаещи нека ми се обадят (смятам да си сложа само 20% надценка) - цената ще бъде около 750 лева.
Тел: 0896625132 Неделчо
nedkost
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Яну 2016, 18:41

Re: Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот martinmgm » 21 Юли 2017, 12:07

Това е по-евтин вариант на Grainfather, но като за тези пари не може да стъпи на Grainfather-a. Общо взето и аз щях да си поръчвам но ме отказаха ревютата. За жалост първообраза е двойно по-скъп и се отказах засега.
Аватар
martinmgm
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 81
Регистриран на: 19 Мар 2015, 16:25

Re: Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот nedkost » 21 Юли 2017, 18:20

Отказвам се да поръчвам - разубедиха ме някои приятели. А и като се замисля - това нещо спестява много малко от труда. По добре е да инвестирам в по-големи съдове, а те са много по-евтини.
nedkost
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Яну 2016, 18:41

Re: Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот gorang » 27 Юли 2017, 11:48

Аз варя с такава и имам над 20 варки, много съм доволен. Има тънкости, които научих по трудния начин - например водата за озахаряване е 6 л + кг. Малц х 2.7 или за 5 кг около 19.5 л. Иначе загаря и почват да се включват защити. Промиването е лесно и докато загрява за варене обикновено съм приключил, което пести време, ефективност докарвам висока. Трябва търпение след охлаждане при прехвърляне във ферментатора, защото филтъра се затлачва с хмел и други утайки и върви бавно, но за сметка на това бистро. Обикновено го накланям и на канелката съм монтирал маркуч, който влиза във ферментатора и чакам поне час. Има програмиране на температурните паузи и може да го оставиш без надзор и да си вършиш друга работа. Аз съм доволен.
gorang
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 76
Регистриран на: 23 Окт 2016, 10:38

Re: Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот ultrashock » 28 Юли 2017, 08:41

Аз много мислех да инвестирам в такава машинка, но това което ме спря е, че се губи удоволствието от това сам да си сътворил оборудването и да пиеш бира изцяло направена от теб. Другото е, че има ограничение за количеството. С казани и бидони може да ъпгрейдваш постепенно и да качваш количества. Затова се ориентирах към 3 съдова система и сега на есен като започна пак да произвеждам, ще си взема голяма хладилна чанта и още един неръждаем казан по-голям. За парите на тази машина (750лв) може да се купи 1 хладилна чанта 50л за 130лв, два казана(70-90литра) по 100лв за варене и подгряване на водата + всички джунджурии по направата на системата, за не повече от 200-300лв и спокойно да си вариш по 50-60 лира бира. Все пак всеки сам си решава как и с какво да прави бира, това е хубавото на домашното пивоварство.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот 5th-hokage » 28 Юли 2017, 12:05

Подкрепям ultrashock - трябва да има граница на автоматизация и всеки сам решава къде да бъдя тя --- колкото повече автоматизираш толкова повече се губи удоволствието от самото създаване на бирата. :)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Guten 50 l (Brewcrafter)

Мнениеот Dejmos » 02 Авг 2017, 10:09

Е, ако сами си направим оборудването и приложим някаква автоматизация на отделни етапи, няма да загубим удоволствието.
Защото другата крайност е да правим всичко ръчно и да изхвърлим термостатите...
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13


Назад към Борса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта