Хербициди и бира ... интересно четиво ...

Модератор: Martin

Хербициди и бира ... интересно четиво ...

Мнениеот damyan_rm » 23 Авг 2016, 09:01

Препратка към популярна статия цитираща скорошно изследване на немски бири за наличие на хербициди и потенциалната им връзка с ракови заболявания ...

http://e-vestnik.bg/25357
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

Re: Хербициди и бира ... интересно четиво ...

Мнениеот Cau » 23 Авг 2016, 21:12

Здравейте,

И аз съм под паника от няколко дена заради тази информация. Сега се чудя, бирата ли да намалявам или да търдя по-качествена, но как човек може да бъде сигурен ,коя е качествена и коя не. Този проблем е много сериозен и върло се пази да не се разбулват нещата, с безпочвени тези че всичко било в норма.
Cau
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Авг 2016, 21:04

Re: Хербициди и бира ... интересно четиво ...

Мнениеот 5th-hokage » 23 Авг 2016, 21:38

Сега, статии винаги е имало и винаги ще има. Че ечемика, от който се прави малца е с ГМО е ясно, но кажете кое в днешно време не е подвласно на химията? Аз лично живея в София и съм се убедил, че дори и въздуха, който дишаме е вреден и карцерогенен. Не мога да се откажа от хобито си и подобни публикации не могат да ме разколебаят.
Наздраве :)
(в момента с една скромна APA с 15P)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Хербициди и бира ... интересно четиво ...

Мнениеот dandilov » 23 Авг 2016, 22:50

Аз съм ЗА, да излезем с позиция и да подкрепим инициативата за забрана на препаратите, съдържащи "глифозат".
За тези, които не знаят, ще добавя, че "глифозат" е основна съставка в бойното отровно вещество "Agent orange", изобретено от фирмата "Монсанто" специално за използване във виетнамската война за прочистване на джунглата от растения и живи организми! Така наречената "Хербицидна война".
Всеки да си направи извода за какво става въпрос...
dandilov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 280
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:58

Re: Хербициди и бира ... интересно четиво ...

Мнениеот Cau » 25 Авг 2016, 01:50

Лошото е ,че тровят хората по безобразен -анти хуманен и законен начин, което аз лично не мога да го приема. И защо , всичко за едните пари , за едната индустрия , тенденцията е с годините да станем опитни мишки и да се тества , това и онова как действа на хората. По глобален регулиран геноцид аз не мога да си представя. Въпросните. "Монсанто", са голяма сила и няма кой да ги бутне , доста хора и организации се опитаха и се опитват ,но без успех...
Cau
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Авг 2016, 21:04


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта