Временна недостъпност на магазина и форума

Тук пишете относно технически проблеми или несъвършенства на форума, или сайта за електронна търговия beer-bg.com

Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 29 Май 2013, 19:06

Днес от обед до 15ч. следобед временно нямаше достъп до форума и сайта с електронния магазин.
Причината беше - неправомерно отрязан кабел от общинска фирма, извършваща премахване на незаконни въздушни кабели в гр. В.Търново.
Колегите от Булсатком (бивши на Новотика-97 :) ) успяха да го възстановят доста бързо и услугите тръгнаха отново.
Занапред мисля да подсигуря транзита през още един доставчик и подобни ексцесии да не се случват.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот daniel.trifonov » 29 Май 2013, 22:46

Даа, това с рязането на кабели ми е позната работа. На времето работих в интернет доставчик и доста кабели сме оправяли, след намесата на конкуренцията. :evil:
Тогава, а и сега на община Варна не й пука особено за въздушните трасета.
Пускай нет от втори доставчик по различни трасета, естествено ако е финансово оправдано.
Варки: 20
Малц: 101 кг
Аватар
daniel.trifonov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 396
Регистриран на: 28 Май 2013, 10:10
Местоположение: Аксаково, Варна

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 29 Май 2013, 23:20

Ние до скоро (до 8.01.2013) бяхме интернет доставчик в гр. В.Търново.
Продадохме мрежата на Булсатком.
Сега те я владеят :)
А аз имам удоволствието да си пия питието на дъжд (проливен дъжд с яки гръмотевици).
Лошото е , че при сериозен проблем пак мен търсят, а пари за това не предлагат ...
Та по тази причина днес койтое поръчвал нещо , нека не ме псува силно утре като открие че съм разменил нещо или не е каквото трябва. Успях да хвана буквално последния влак пред офиса на Еконт, даже ме и глобиха за неправилно спиране (то там място за правилно такова няма).
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 16 Окт 2014, 09:05

Временната неработоспособност на сайта и форума, както и сайта на АДПБ в петък вечерта до събота на обяд (10-11-ти окт.) беше причинена от проблеми от сървърно естество и няма никакви елементи на хакерска атака.
Както знаете, посочените сайтове + този на компютърната фирма се хостват на собствени сървъри, а не на платен хостинг, поради което понякога се случва да има проблеми. Особено в профилактиките на енергото (при нас е Енерго-про). Разполагаме с голям и скъп UPS, но той държи не повече от 10-15 мин. до 30 мин. , за по-големи прекъсвания имаме бензинов агрегат, но все пак се изисква човешко участие.
Тъй като наближава тежка зима, с множество очаквани аварии - надявам се до колкото можем да минимизираме пропаданията.

Относно търсачката на форума - вече открива всякакви думи, след направена индексация.
Пробвайте я , преди да се впускате в отваряне на нова тема.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот cervesa » 16 Окт 2014, 09:39

Веднага махам проклятието, постнато във фейсбук профила на Асоциацията :D :D :D
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 21 Яну 2015, 09:29

Тази нощ до около 8:20 днес 21.01.2015 сайтовете не са били достъпни поради проблем със сървъра.
Извинявам се за причиненото неудобство.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 09 Фев 2015, 19:54

За около час нямаше достъп до форума и сайта, както и до сайта на АДПБ поради тех.проблеми с един от сървърите.
Засега всичко е наред, но ...
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 22 Юни 2015, 16:08

Използвам тази тема, за да информирам всички клиенти на електронния магазин, че от 11-ти до 16-ти юли възнамерявам да си натопя краката в големия гьол.
Което ще рефлектира върху поръчките - такива с малц и мелене най-вероятно няма да се изпълняват, а другите с хмел и по-дребни неща - ще бъдат изпълнявани нормално, но все пак е по-добре всеки да си прецени кога ще му е варката, за да успея да пратя всичко до края на 10-ти (петък) и следващият нормален ден да е 17-ти (петък).
Т.е. няма да се изпращат пратки с малц само от понеделник (13-ти юли) до четвъртък (16-ти юли).
Каквото има поръчано в тези дни ще го изпълнявам до колкото е възможно на 17-ти - петък, за да може да се вари бира и в двата уйкенда без проблеми.
Е, ако се излеят някакви големи дъждове в тоя период - може и нищо да не натопя.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 12 Авг 2015, 12:00

Днес до около 10 часа сутринта имаше проблеми със забавяне работата на сайтовете при мен поради флууд атака от руско ай-пи (188.127.239.91).
Проблемът е решен вече.
Извинявам се за създаденото неудобство.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Временна недостъпност на магазина и форума

Мнениеот victoryvt » 05 Окт 2015, 11:43

Днес за около 45 мин. около 11ч. нямаше достъп до магазина и форума поради преместване на оборудване в центъра на Булсатком В.Търново.
Извинявам се за причиненото неудобство.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Следваща

Назад към Технически проблеми с форума и/или сайта beer-bg.com

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта