Отказвам се и продавам всичко

Купувам , продавам - за частни лица.
Нека всеки зададе точни параметри на стоката си, качи снимка, определи цена, даде координати за връзка.
Не се приема рекламиране на алкохолни продукти (вино,бира,ракия,и т.н.) !

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот galexandrov » 05 Сеп 2018, 13:21

ultrashock написа:Отделно продаваш ли оборудване или само всичко на куп?

Всичко на куп. Искам да се освободя от всичко :)

Хора аз не споря, че може да се направи домашна бира с подръчни материали. Не е нужно да ме убеждавате, че се справяте. Вярвам ви. Това, което казвам е че аз не се справям така както не се справям да направя палачинки. Просто предпочитам да си купя de Molen пред това да се опитвам да направя нещо, което никога няма да достигне техния вкус.
galexandrov
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2018, 15:08

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот Martin » 05 Сеп 2018, 15:06

Еми успех, дано някой начинаещ да облажи с оборудването, цената е много добра.

Виждам че грешни подбуди си имал като цяло отначало, за това не се е и получило, и няма и да се получи. Никой тука не прави бира за да си спести парите от ДеМолен или Бернард от магазина. Това е хоби, като целия процес е удоволствие, просто накрая има продукт който се консумира. Може да стане хубав, или не, но процеса е също толкова важен.
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот galexandrov » 08 Сеп 2018, 14:29

Martin написа:Еми успех, дано някой начинаещ да облажи с оборудването, цената е много добра.

Виждам че грешни подбуди си имал като цяло отначало, за това не се е и получило, и няма и да се получи. Никой тука не прави бира за да си спести парите от ДеМолен или Бернард от магазина. Това е хоби, като целия процес е удоволствие, просто накрая има продукт който се консумира. Може да стане хубав, или не, но процеса е също толкова важен.


Подбудите ми изобщо не са били да се конкурирам с de Molen и да пестя пари чрез това, а точно това, което казваш: да направя прилична бира и да си я пия. Обаче получавах неща, които трудно стават за пиене и удоволствието от процеса на три пъти завърши в мивката от там и демотивацията да продължавам :)
galexandrov
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2018, 15:08

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот st_jivko » 09 Сеп 2018, 15:11

Успех в новите начинания,колега.
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот van1van1 » 24 Сеп 2018, 00:00

Имам интерес. Оборудването още ли е налично?
van1van1
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2018, 21:56

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот galexandrov » 25 Сеп 2018, 20:46

van1van1 написа:Имам интерес. Оборудването още ли е налично?


Да, писах ти ЛС
galexandrov
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2018, 15:08

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот MadButcher » 26 Сеп 2018, 08:54

Тази тема дано не я четат и други начинаещи, защото може да ги демотивира. Наистина в началото изглежда трудно, но с течение на времето, напасването на оборудването, добиване на нов опит и все по-нови знания, нещата стават все по-лесни и приятни и резултатите по-добри. Аз бях решил да пробвам докато получа бира. Първата ми истинска бира, с която бих се похвалил и сега е чак на 4 варка - 16Р ИПЪ с Цитра, не предходните все нещо им липсваше или по-скоро беше в повече като миризма на мая и газировка например, защото започнах лятото и това ми създаваше допълнителни трудности, а първата беше тотален провал,но постоянно четях много и различни източници и пробвах. Ти си започнал със скок и някакъв недостиг на познания пък и тия екстракти допълнително са те объркали... пожелавам ти някой ден пак да пробваш !
Аватар
MadButcher
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 314
Регистриран на: 04 Апр 2017, 15:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот ultrashock » 26 Сеп 2018, 09:08

MadButcher е прав, но има едно подробност - всеки ценител на хубавата и качествена бира не би се отказал лесно в случай, че се е насочил сам да си я прави. Аз в началото не съм и предполагал, че това ще ми стане хоби, защото никога не съм имал истинско такова. Още след първата варка с напълно импровизирано оборудване разбрах, че това ще е дълготрайно хоби :)
След като човек постигне първата хубава бира (за мой късмет при мен съвпадна с първата варка, но пак казвам - това е само късмет) осъзнава, че времето което е изгубил и посветил за направата й напълно си е струвало. След това започва надграждане, осъвершенстване, четене, споделяне с други домашни пивовари и наслаждаване на постиганите резултати.

Съвет от мен за всички стартиращи - намерете си един ментор, който да няма нищо против да ви напътства и съветва. Дори по време на тежки първи варки съм звънял на Тошко и Влади за съвети и напътствия точно в най напечените моменти и те никога не са претупвали нещата, а дори с ентусиазъм и желание са ми помагали.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот Dave Lombardo » 26 Сеп 2018, 10:49

Първата я правих по рецептата на Виктор за стариращи пивовари. След прецеждане и промиване изкарах ~4 литра мъст, по-голямата част от които извряха. Накрая във ферментатора отиде нещо като 1.5 л. Сами сметнете за каква OG говорим. Странно, но Нотингама успя да изферментира тоя маджун и се получи нещо като високоалкохолна сладка бира. Половин шише и почва да ти лепне в устата.
Втората (около 9-10 месеца по-късно) я правих с един китайски термометър, който в последствие се оказа, че мери 5-6 градуса надолу. Уж озахарявах на 68, а резултатът се получи сух като сюнгер, почти брут IPA (не че тогава знаех какво е това де :D ).
Третата беше RIPA с около 50% ръж и пшеница общо. Най-тегавото цедене в живота ми и най-масираното псуване от полуфинала с Италия през '94 насам. :mrgreen:
Оттам нататък е по-зле... :D :D :D :D :D
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Отказвам се и продавам всичко

Мнениеот galexandrov » 03 Ное 2018, 13:14

Оборудването все още е налично и чака човек, който да придаде смисъл на съществуването му.
galexandrov
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Авг 2018, 15:08

ПредишнаСледваща

Назад към Борса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron