Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Купувам , продавам - за частни лица.
Нека всеки зададе точни параметри на стоката си, качи снимка, определи цена, даде координати за връзка.
Не се приема рекламиране на алкохолни продукти (вино,бира,ракия,и т.н.) !

Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот Dejmos » 05 Май 2016, 13:23

Идеята ми е, ако някой попадне на нещо, което може да е полезно за домашното пивоварство, било то готови продукти или материали за направата им, на добри цени, да го споделя с останалите.
Смятам, че е добре да има някакво разделяне по градове, защото каква полза има някой варненец да чете какво изгодно могат да купят софиянци и обратното.

Ако Виктор прецени, че темата е неудачно създадена/на грешно място (или пък обратното - с потенциал), моля да я изтрие/премести (създаде подраздел).

Започвам аз.
В Евро1ланд (в търговския комплекс до люлинския "Практикер") се продават перфорирани неръждаеми тавички. Отворите са нагъсто, с диаметър около 2мм. Два различни размера правоъгълни и един размер кръгла. Дълбочина около 3 см. Цената не запомних, 4-5лв.
Кръглата перфектно пасва на дъното на 20 литрова кофа от Джъмбо (на бул. България), сребристо-сив цвят, подходяща за хранителни цели пластмаса, 10лв.
Такива кофи си купих за лаутерн-тюн и три дни дупках дупки на дъното на едната. Ако бях попаднал на тавичката, щях да си спестя много труд и време.
Отворът за източване на мъстта трябва да е на дъното на кофата, обърнатата с дъното нагоре тавичка ляга плътно в кофата. Още не съм го тествал, но предстои.

Отново в Евро1ланд за 1,60 и за 2 и не помня колко - два различни вида автоматични сифони. По-евтиният ми хареса повече като конструкция, купих го, тествах го с вода, работи добре.
Изображение
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот martinmgm » 05 Май 2016, 14:18

Това действа на малко по-различен способ според мен. А именно постоянно трябва да помпиш. Това ще окисли бирата. Пробвай и ако не излиза много газирана водата на изхода, може и да е ОК.

Аз лично си ползвам сифон от brouland с пълначка за бутилки. 30-40лв, но е много удобно.
Аватар
martinmgm
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 81
Регистриран на: 19 Мар 2015, 16:25

Re: Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот Dejmos » 05 Май 2016, 15:09

Пробвах го. Автоматичен сифон си е.
1-2 напомпвания и тръгна, след това си течеше само. По някое време спря, като намаля нивото на изпомпваната вода. Напомпах пак и тръгна. Предполагам, че пое въздух през изходящия маркуч, широк е. Освен това е гофриран, създава турбуленция на излизащата течност. Може би ще го сменя.
Ще направя и тестове с тръбата за пълнене - има клапан в края и няма да позволи навлизане на въздух в изходящия маркуч.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот Dejmos » 30 Май 2016, 09:35

Понеже бях прибрал тавичките в мазето, успях да снимам кръглата едва вчера, след варката.
Изображение
Промиването с нея беше много по-лесно и плавно, отколкото само с надупканата кофа. Е, може и да е защото предното промиване ми беше първото с лаутернтюн.

И още едно полезно нещо, което купих за смешни пари. Изображение
Чифт разглобяеми гребла за 10лв. Поокастрих едното, само с половината дръжка стана добра бъркалка за малки варки. Второто пазя за в бъдеще, ако тръгна да правя варки по 80-100 литра, ще ми трябва сериозна бъркалка. Матералът на лопатата е тъничък, но издържа на бъркане във врялата мъст. Преди първото ползване варих едно от изрязаните парчета, да видя дали ще омекне прекалено и дали ще пусне някаква миризма. И за двете не.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот 5th-hokage » 30 Май 2016, 11:19

С тази китайска пластмаса съм леко притеснен да бъркам майша - виж ако беше поне лъжица предвидена за хранителни цели е ок ама гребла? кой знае с какви сложни формули са ги забърквали :)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот Dejmos » 30 Май 2016, 11:27

Преди време се възхищавахме във форума на един клип от чешка микропивоварна. Хората точно с гребло бъркаха. От там откраднах идеята.
А и на повечето пластмаси формулите звучат сложно, но съдържат само прости и безопасни елементи (много ми е смешно като чета публикации, че повторното използване на РЕТ бутилки е опасно, защото щели да отделят тежки метали... а в химическата им формула такива липсват).
Както и да е, никого не насилвам, само споделям какво съм видял и какво ползвам.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Приспособления за бира изгодно - магазини в София

Мнениеот 5th-hokage » 30 Май 2016, 15:29

То и аз ползвам пластмаси (особнно ПЕТ бутилки) просто спецялно към китайските пласмаси съм малко по резервиран и по точно към боите, които използват за оцветяване на пластмасата. В няколко теми се споменава че примерно за съд за прецеждане трябва да се използва кофа за хранителни цели, но всеки сам си решава какво да използва.
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София


Назад към Борса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта