Купувам серпентина

Купувам , продавам - за частни лица.
Нека всеки зададе точни параметри на стоката си, качи снимка, определи цена, даде координати за връзка.
Не се приема рекламиране на алкохолни продукти (вино,бира,ракия,и т.н.) !

Купувам серпентина

Мнениеот Hristo » 21 Яну 2013, 09:57

Здравейте,

Купувам серпентина за охлаждане заедно със съответните маркучета за свързване към чешмата. Нужна ми е за 18-литрова тенджера. Моля, ако някой има излишна или ако може да ми направи, да ми пише.

Поздрави,
Христо
Hristo
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 99
Регистриран на: 06 Яну 2013, 16:29

Re: Купувам серпентина

Мнениеот victoryvt » 21 Яну 2013, 12:12

Няма проблем - лесно е :
Медна тръба гъвкъва е около 6лв. метъра с фи 10мм , огъването става на тялото на пожарогасител, ще се запоят и две месингови преходчета от тръба към резба за водопровод - 1/2 цола и след това следват стандартни меки връзки за бойлер с които се връзва към водопровода.
Т.е. само една мека връзка трябва, другият маркуч може да се само маркуч с дължина колкото да влезе в канала.
6м. тръба = 36-40 лв.
преход тръба-резба 3-4 лв.
мека връзка за бойлер - според дължината (ще трябва и още една тетка за да се раздели водопровода , а е добре да се сложи и един спирателен кран)
Маркуч с подходяща дължина за канала, както и скоби.

Може и по друг начин - от серпентината тръгват два маркуча хванати със скоби за нея, единият с преходник се разширява да влезе директно на крана на чешмата, другият - в канала или в съд да си ползваш топла вода после за миене.
Виж си разстоянията и пиши.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Купувам серпентина

Мнениеот vsd » 21 Яну 2013, 17:57

6 метра ще стигнат ли? Ако използваме 20 см диаметър на навивка, ще имаме за около 8-9 навивки. Ще може ли да се охлажда с толкова.
vsd
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 229
Регистриран на: 03 Яну 2013, 11:30

Re: Купувам серпентина

Мнениеот victoryvt » 21 Яну 2013, 19:13

Моята е от бойлер - не съм я правил аз но е толкова около 6 м и охлаждам 30 л. за около 30-40 мин. до под 30гр., след което докато правя финалното цедене тя сама пада още.
За количества под 20 л. още по-бързо ще стане, разбира се при определен разход на студена вода :)
А и при мен водата е с темп. 10 гр. зимата и 15 гр. лятото (в гаража)

6м. серпентина с фи 10мм има площ почти 0.2 кв.м., което по моите сметки съответства на мощност между 3 и 4 квата !
Което е двойно повече от тази на котлона с който я загряваме тенджерата.
Или - ако сметнем за колко време ще кипнем 18л. вода от 20 гр. до 100 на котлона - за двойно по-малко време ще охладим от 100 до 20 с такава серпентина.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Купувам серпентина

Мнениеот victoryvt » 26 Яну 2013, 21:04

Серпентината е готова !
Утре ще я тествам в бойни условия и ако всичко е наред - в понеделник тръгва по пътя си :)

chiller.jpg


http://beer-bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_23&products_id=79
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Купувам серпентина

Мнениеот za6o » 22 Яну 2014, 11:42

Счупих се да търся такива преходи и никъде не мога да намеря :x
Става въпрос за 10мм тръба. Ако е 16мм лесна работа, но 10мм. ...
Би ли ме посъветвал от къде мога да си купя? За София става въпрос.
za6o
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 49
Регистриран на: 01 Ное 2012, 15:49

Re: Купувам серпентина

Мнениеот victoryvt » 22 Яну 2014, 13:12

вземаш месингов щуцер от 1/2" на 12мм , или на 16мм - по принцип държат само на 16мм, но има и на 12.
12мм. е външното на щуцера, ако твоята тръба е фи10 това е вътрешно, така че външно е около 12. може да се запи челно за щуцера или да се пъхне в другия 16 мм и пак да се запои.
А може да вземеш и умалител 15/12 или просто да си разшириш тръбата със сцепване или да я умалиш пак така.

Но фи 10 на щуцер за 12мм. маркуч влиза идеално по спомени.

Отделно има щуцери за медни тръби - те са на вътрешен диаметър (тръбата да се мушне в тях) например 1/2' на твърда тръба 15мм. или 18мм
Има и умалител 12/15
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Купувам серпентина

Мнениеот za6o » 22 Яну 2014, 14:43

шъцеррр.... това явно съм търсил през цялото време :D
Благодаря за помоща, ама с риск да се изложа фи-то не е ли външният диаметър т.е. включва дебелината на стената ?
za6o
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 49
Регистриран на: 01 Ное 2012, 15:49

Re: Купувам серпентина

Мнениеот victoryvt » 22 Яну 2014, 16:07

е нали това ти казвам - има щуцер за маркуч - той е за маркуч с вътрешно фи 12мм или 16мм. , което означава че на щуцера това му е външното фи, колко е вътрешното - трябва да се измери, но най- вероятно на 12 външно ще съответства 10 вътрешно, което е твоя размер (фи 10 медна тръба означава 10мм неин външен размер )
Отделно има други щуцери, които не са за маркуч, а са за медна тръба - при тях е даден техният вътрешен диаметър за да се знае каква медна тръба може да се пъхне вътре.
Вземи си един шублер или поне линийка или парче от тръбата ти и обиколи железариите.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново


Назад към Борса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron