Домашните пивовари от Варна ;)

Клуб на домашните пивовари от Варна.

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот aldisha » 21 Сеп 2015, 14:00

Здравейте!
Да, определено стана време за следващата среща.
Забавихме се малко, но пък имаме хубава новина. "Аверите" заедно с "Бирената Партия На България - Варна" се опитваме да организираме една среща на домашните пивовари.

За момента информацията е следната :

Място - бар "Кубо" дата: 10.10.!
Скоро, като знаем повече ще пишем. Идеята е същата, като на предната сбирка в магазина на "Авери биърс" - всеки носи по няколко бири и си правим дегустация на разменни начала.
А, между другото, тъй като мястото ще е отворено за широката публика, ще използваме чудната възможност да популяризираме истинското пиво сред всички посетители на заведението. Затова, ако някой има повече сварена или пък се готви за 3ти окт. срещата в София, да си запази малко от предвидената бира за нашата среща.
Освен всичко това, мислим да направим и една демонстрационна варка.
Така, че очакваме вашите мнения и препоръки, както и малко помощ в организацията. Споделяйте тук всучки предложения, че нямаме много време!
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот aldisha » 29 Сеп 2015, 13:41

Организацията пропада за момента. Скоро ще пишем за друг вариант.
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот aldisha » 09 Ное 2015, 16:25

Здравейте, имаме предложение да се съберем отново на 29.11 - последната неделя от месеца. Ако няма други предложения можем да се срещнем в магазина при Аверите - https://www.facebook.com/averibeers
Начало: 19:00ч.
Всеки е свободен да донесе за представяне пред останалите колеги колкото бира си иска.
Не отговаряме ако я изпием всичката!

Между другото, може да се възползвате, и ако на някой му трябват празни малки еднакви бутилки от 330 мл. да си вземете колкото кашона искате от магазина, напълно безплатно. Кандидатите подходили с чаша домашно пиво са с приоритет! :))
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот guerrilla » 10 Ное 2015, 14:00

Идеята е добра, доста време мина от последната среща, а до тази има достатъчно време и да се свари бира, и да се карбонира, че даже и да отлежи мъничко :) Ние сме там с поне 1 кашонче бири :)
guerrilla
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 23
Регистриран на: 21 Сеп 2014, 12:01
Местоположение: Варна

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот dr_slavov » 10 Ное 2015, 23:45

За съжаление ще отсъствам от страната точно по време на събирането.
Но! ;)
От два дена уговарям съпругата да ме представи достойно. Мисля, че вече е готова. Приготвих един червен ейл и искам да го споделя. Не можа да ферментира напълно(незнайно защо), но остатачната сладост отлично се комбинира с по-високата горчивина. Мисля, че се получи много добре.
Съпругата ми е много притеснена, защото нищо не разбира от пивоварство (сравнено със средностатистическа жена е експерт :lol: ), но аз съм сигурен, че ще се чувства ОК на сбирката. Всички пивовари са позитивни хора по презумция.
Поздрави и да си изкарате добре.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот aldisha » 11 Ное 2015, 13:03

Успокой я с факта, че има и други. Най-малкото с Александра от нашият екип ще може да си говори типично по-женски за пивоваренето ;)
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот Clarion » 23 Ное 2015, 16:37

Ако не възникне нещо непредвидено - бройте ме и мене. С дегустационни количества IPA с Citra за пиене и с някакъв континентален ейл с Mandarina Bavaria за диагностициране. Малиновата може само за цвят да я донеса, банановата за състезанието по гушинг, а лагера, правен през лятото, за нагледен урок за провал :-)
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот Clarion » 23 Ное 2015, 16:41

aldisha написа:Между другото, може да се възползвате, и ако на някой му трябват празни малки еднакви бутилки от 330 мл. да си вземете колкото кашона искате от магазина, напълно безплатно. Кандидатите подходили с чаша домашно пиво са с приоритет! :))

ако има 0.33 или 0.5 със Swing-top капачка си запазвам 10-на :-) ... че имам 20-30 такива, но са литрови и след преминаването към кегове много нанагорно ми идва раздаването на мостри :-)
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот guerrilla » 23 Ное 2015, 22:57

Clarion написа:Ако не възникне нещо непредвидено - бройте ме и мене. С дегустационни количества IPA с Citra за пиене и с някакъв континентален ейл с Mandarina Bavaria за диагностициране. Малиновата може само за цвят да я донеса, банановата за състезанието по гушинг, а лагера, правен през лятото, за нагледен урок за провал :-)

Малинова - звучи интересно. Каква малинова е? Ние тия дни бутилирахме един стаут с малини, и ако е успяла да се карбонира ще донесем някоя и друга за предварителна проба :)
guerrilla
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 23
Регистриран на: 21 Сеп 2014, 12:01
Местоположение: Варна

Re: Домашните пивовари от Варна ;)

Мнениеот daniel.trifonov » 24 Ное 2015, 11:29

Лошото е, че аз нищо не съм варил от юни месец насам. Доброто е, че имам едно хубаво винце и все пак имам какво да представя.
Варки: 20
Малц: 101 кг
Аватар
daniel.trifonov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 396
Регистриран на: 28 Май 2013, 10:10
Местоположение: Аксаково, Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Варненски клуб

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron