Предложение за локална сбирка в София

Клуб на домашните пивовари от София.

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот pepes75 » 26 Мар 2015, 16:13

damyan_rm написа:Мисля, че за момента няма смисъл от толкоз 'тежки' организации - накак си го представям като нещо съвсем неформално - примерно някоя вечер през седмицата - след работа (около 20:00) - събираме се някъде - който дойде - дойде, а който не може -ще има 'следващ път' - пробваме си бирите, споделяме опит и си приказваме за хобито ...



Това имах предвид по горе.Аз на 31.03 почивам само кажете къде да се съберем
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 26 Мар 2015, 16:15

Това е също добро решение! Дайте да определим дата и приблизителен час. Ако някой има идея за конкретно заведение, където ще ни позволят да си донесем бира да казва. При положение, че няма предложения за място, мога да поема отговорността да попитам на 1-2 места и да запазя маса. :)
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ameba13 » 26 Мар 2015, 16:48

Здраве и наздраве на всички!

Идеята е много добра! предлагам да нарочим сряда като най-неутрален ден и да правим сбирките си всяка първа или последна сряда от месеца. Може и друг ден стига да не е петък, събота или неделя.
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот pepes75 » 26 Мар 2015, 17:08

На мен ми е невъзможно в Сряда,понеже работя целодневно, дайте Вторник :text-thankyoublue:
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 26 Мар 2015, 18:05

Вече имам потвърждение, че няма проблем да си донесем бирата в тази механа: http://mehanamladost.com/ Намира се на комуникативно място /в близост до Окръжна болница/. Разгледайте и дайте мнения. Уточнете деня и часа и да нападаме :)
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот damyan_rm » 26 Мар 2015, 18:35

pepes75 написа:На мен ми е невъзможно в Сряда,понеже работя целодневно, дайте Вторник :text-thankyoublue:


Нека тогава да е вторник (31 март) - някъде след 19:00-20:00ч. ???

ALL_ON написа:Вече имам потвърждение, че няма проблем да си донесем бирата в тази механа: http://mehanamladost.com/ Намира се на комуникативно място /в близост до Окръжна болница/. Разгледайте и дайте мнения. Уточнете деня и часа и да нападаме :)


'Окръжна' е ок за мен - но нямам представа другите как ще погледнат на идеята ... малко идва "встрани" от центъра ...
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот pepes75 » 26 Мар 2015, 18:42

И за мен е ОК. Механата изглежда прилична, пък и да не е, не ми пречи.
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот sk1916 » 27 Мар 2015, 11:58

Колеги, ентусиазмът е чудесен и може така да бъде първата среща - идната седмица на това място до Окръжна болница. Но още откакто на годишното събрание се реши за регионалните сбирки, имам идея къде да правим нашите събирания в София. Мислех да я предлагам след националния конкурс, но се радвам, че вече спонтанно и други домашни пивовари искат подобни срещи и ще се случат по-скоро. Та предложението ми ще бъде да си правим срещите в Горна баня в бъдещата дегустационна на Боби и Митко, ще говоря с тях от кога ще може дори неофициално да приемат. Убеден съм, че нямат нищо против, защото са закърмени с идеята за домашното пивоварство (и с бира, разбира се :D ) Но там можем преспокойно всеки да си носи домашна бира, без да се притеснява, че някой от персонала би му направил забележка или пък да е нещо ангажиран с поръчка на ядене и пиене (както би се случило в останалите заведения). Освен това в лицето на любезните домакини всеки ще има на разположение и един човек, който може да им опита, прецени и оцени бирата. А и защо не - да правим по време на тези срещи и съвместни варки!
Горна баня е еднакво далеч на всички :D , но пък дотам ходи автобус 260, който е може би най-редовният в цяла София (без ирония), минава на 6-7 минути и те сваля после на Руски паметник/Петте кьошета.
Кажете си мнението дали сте съгласни с този вариант и евентуално постепенно да го задвижим. Ако има мнозинство за него, ще се уточним - една от съботите/неделите в месеца, за да е по-спокойно на работещите. Ако пък не сте съгласни, имам идея за заведение в идеалния център, близо до Метростанция Сердика, но... някак горе в Горна Баня повече ще мирише на домашно пивоварство :)
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 27 Мар 2015, 12:34

Аз съм съгласен с всичко :D Само казвате къде и кога, мога ли съм там! :clap: Именно за да стане дискусия пуснах темата! Обаче забелязвам като цяло активност от няколко човека само :think: Толкова ли са домашните пивовари в София? - Едвали ли! По-скоро не всички са видели темата. Вие кажете как да се допитаме до повечето хора, все пак ги познавате по-добре от мен. НАЗДРАВЕ! :text-thankyoublue:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот Yaskata » 27 Мар 2015, 12:54

На Окръжна болница ми е супер, Горна баня ми е далечко, но и двата варианта ме устройват ;)
Ще се включа с удоволствие
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Шопски клуб

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron