миене на бутилки

Дискусия относно начините на почистване на оборудването, бутилките, ферментаторите, кеговете и т.н. Дезинфекция, дезинфектанти, почистващи препарати

Модератор: Martin

Re: миене на бутилки

Мнениеот ultrashock » 03 Май 2017, 16:07

Днес пристигна дългоочакваната джаджа. Дано върши работа, както си представям, т.е. ето така: https://www.youtube.com/watch?v=Jyo2hBA8GYA
20170503_160345.jpg
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: миене на бутилки

Мнениеот Yaskata » 03 Май 2017, 18:20

Върши работа - много помага !!
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: миене на бутилки

Мнениеот ultrashock » 04 Май 2017, 08:08

Да но го пробвах на 3 различни смесителя и никъде не става, те са с дребна резба, два от тях с женски, една с мъжка и не става. Явно трябва някакъв адаптер да измисля?
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: миене на бутилки

Мнениеот Dejmos » 04 Май 2017, 08:36

Става на тези смесители, които имат метална мрежа, завиваща се навътре в тръбата. Развиваш мрежата и навиваш приложения адаптер. Ще имаш малко теч извън адаптера, аз го ползвам, за да изплаквам шишетата отвън.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: миене на бутилки

Мнениеот myrzel » 16 Дек 2017, 12:36

Бях забравил едни бутилки неизплакнати и по дъната се бяха натрупали плесени. Пробвах да ги чистя с четка за бутилки, но се оказа много тегаво. Отрязах дръжката на четката и я сложих на винтоверта. чистенето стана много по-бързо, лесно и качествено :D .
IMG_6093.JPG
myrzel
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Дек 2015, 16:17

Re: миене на бутилки

Мнениеот ultrashock » 19 Дек 2017, 15:42

myrzel написа:Бях забравил едни бутилки неизплакнати и по дъната се бяха натрупали плесени. Пробвах да ги чистя с четка за бутилки, но се оказа много тегаво. Отрязах дръжката на четката и я сложих на винтоверта. чистенето стана много по-бързо, лесно и качествено :D .
IMG_6093.JPG

Този метод и аз съм го пробвал, много е добър :)
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: миене на бутилки

Мнениеот ВескоВарна » 27 Апр 2019, 14:05

Аз си взех една такава https://www.aliexpress.com/item/MSJO-Brush-For-Bottle-Cleaner-Glass-Washing-Beer-Nylon-Brew-Wine-Kitchen-Tool-Bottle-Cleaning-Glass/32970461261.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.374b4c4dX99JWI
изглежда добре, но не съм я пробвал още. Иначе преливам разтвор окорон от бутилка в бутилка(вече измити). Изтръсквам ги малко и са готови за пълнене.
Малката ракия вечер е прелюдия към голямата студена Бира сутрин.
Аватар
ВескоВарна
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 185
Регистриран на: 12 Мар 2016, 17:05

Re: миене на бутилки

Мнениеот melhaer » 29 Май 2019, 22:07

Днес успях да подкарам същото устройство, което е показал по-горе ultrashock. Аз обаче го ползвам на външна чешма на терасата, която е малко по-различна от смесители в баня/кухня. Такъв тип е, на който може да се сложи накрайник за маркуч, не знам как се казва - ето такъв тип е: https://www.home-max.bg/kran-za-gradinska-cheshma-3-4/

Обаче, за да тръгне устройството добре и да не пръска, беше нужно към него да сложа още един преходник 15 мм - т.е. първият оригинален е 15 мм и може да се навие директно, но не уплътнява добре, затова аз ползвам и следващият предоставен с устройството, но с него не мога да го завия на чешмичката, която е на линка, затова навивам още един преходник, който пак е към 15мм - работата заспа, много е мощно, но и доста вода хаби:)
melhaer
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 22
Регистриран на: 21 Апр 2019, 09:36

Re: миене на бутилки

Мнениеот mirix » 29 Май 2019, 23:19

Харесва ми стъкълцето , ама мъка си е. Бистря разни идеи с помпа да мие по 20 бутилки на 1 път. Ама 100-120 ш. За няма 30 мин. са кегирани ...
Както санказали колегите превенция, катонизпиеш, миеш сушиш. После дезинфекция и пълниш... Ама 100 лю как да ги напълниш. И това си мисля ама зссега съм само в размисли.
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: миене на бутилки

Мнениеот ultrashock » 30 Май 2019, 08:45

melhaer написа:Днес успях да подкарам същото устройство, което е показал по-горе ultrashock. Аз обаче го ползвам на външна чешма на терасата, която е малко по-различна от смесители в баня/кухня. Такъв тип е, на който може да се сложи накрайник за маркуч, не знам как се казва - ето такъв тип е: https://www.home-max.bg/kran-za-gradinska-cheshma-3-4/

Обаче, за да тръгне устройството добре и да не пръска, беше нужно към него да сложа още един преходник 15 мм - т.е. първият оригинален е 15 мм и може да се навие директно, но не уплътнява добре, затова аз ползвам и следващият предоставен с устройството, но с него не мога да го завия на чешмичката, която е на линка, затова навивам още един преходник, който пак е към 15мм - работата заспа, много е мощно, но и доста вода хаби:)

Последнто като го позлвах го закачах на нипел(мъжко-мъжко), единия край към джаджата, другия към шлауха за душ. По този начин обаче нямах стабилна основа, за да натисна бутилката към джаджата.
Удобно е единствено ако имаш от този кран, койото си показал по-горе.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Почистване и дезинфекция

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта