Магазин в София за пивоварни материали?

Дискусия относно видове, качество и характеристики на суровините и материалите за домашна бира - малц, хмел, дрожди и немалцови добавки.

Модератор: Martin

Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот G.Andonov » 18 Сеп 2017, 11:32

Здравейте,
Препоръчайте магазин в София за пивоварни материали (малц + мелене, хмел, дрожди и всичко останало).
Аз съм купувал само от Беджев, ама хич не ми е на път. Знаете ли друг магазин в София или всички пазарувате on-line?
Аватар
G.Andonov
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 12 Май 2015, 15:48

Re: Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот victoryvt » 18 Сеп 2017, 11:50

За размерите на София, където и да е разположен физически магазина все ще има проблем с транспорта.
Пратките с Еконт от моя електронен магазин пестят време, тъй като винаги има в твоя квартал поне един техен офис.
Поръчваш днес до 12 , получаваш още утре сутринта.
Цената е от 3.60 за 1кг. до 11-12лв. за 20кг.
Средностатистическата пратка за варка 20л. е около 5 кг. и струва 5лв. (за куриерската услуга)
Можеш да получиш отстъпка от 10% от цените в електронния магазин ако станеш член на АДПБ (срещу 50лв. членски внос на година)
Има някои, които с една доставка си "избиват" членския внос :)

Здравко Беджев е фокусиран върху търговията на едро и много много не му се занимава да мели на домашни пивовари :)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот lhristov » 18 Сеп 2017, 12:52

victoryvt написа:Здравко Беджев е фокусиран върху търговията на едро и много много не му се занимава да мели на домашни пивовари :)


Ами подочух от колеги от Шопския клуб, че това не е съвсем така. Май, май е започнал да откликва на нуждите ни. Аз лично не съм търсил контакт с него, все още, но ще го направя. Може пък на мен да ми е на път... :D

Досега съм пазарувал от Търново или Пловдив с Еконт. Работя с 10 кг малц. Доставката ми е 8 лв. Откакто почнах, от Нова Година, имам 20+ варки. Смятайте колко грешни пари съм хвърлил на Еконт...
Та, искам да кажа, който стъпи в София с магазин ще има много приходи. Клуба ни е голям, задружен и се разрастваме. Пазара не търпи вакоуми!

Ще дам пример със Златната бъчва. Сайт от Пловдив, но имат малко магазинче към Илиенци. Уговарям по телефона поръчката си и в удобно за мен време минавам да си прибера нещата и да платя. Чиста работа. НО, нямат бираджииски неща. Все още, може би?
"Лоша бира няма, има само сгрешен стил."
Мартин -много уважаван от мен стиладжия!
lhristov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 104
Регистриран на: 29 Ное 2013, 23:20
Местоположение: София

Re: Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот Martin » 18 Сеп 2017, 15:20

И аз правих сметки за тея грешни пари на Еконт. За това инвестирах 100лв в мелачка, и когато имам път към Търново или при сбирки разни - товариш 100кг малц и си го слагаш във вас. После кеф ти да вариш, вадиш, мелиш и си готов.
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот G.Andonov » 18 Сеп 2017, 15:47

Е, явно ще поръчвам през сайта :-)
victoryvt написа:... Здравко Беджев е фокусиран върху търговията на едро и много много не му се занимава да мели на домашни пивовари

А иначе Беджев е приятен, любезен и не прави на въпрос дали купуваш общо 5кг и искаш да ти ги смели. Просто на мен не ми е много удобен адрес.
При него отивайте задължително с предварителна уговорка по телефон! Неговото си е склад. Не очаквайте магазин, щандове, работно време и т.н.
lhristov написа:... който стъпи в София с магазин ще има много приходи. Клуба ни е голям, задружен и се разрастваме. Пазара не търпи вакоуми!...

Аз тепърва започвам и още не съм ориентиран в обстановката. Мислех, че някой столичанин вече е инвестирал в тази идея и само на мен не ми е известно къде са складирани неизчерпаемите запаси от малц. ;-)
Не би било лошо craft пивоварните също да продават суровини и материали. Ей така - за едната реклама, образоване и насърчаване на феновете.

Благодаря на отзовалите се.
Сядам да уточнявам поръчката, че почивните дни наближават. Жаждата също! :D
Аватар
G.Andonov
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 12 Май 2015, 15:48

Re: Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот cervesa » 18 Сеп 2017, 18:52

Онези от Ромбус,осигуряват....
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Магазин в София за пивоварни материали?

Мнениеот G.Andonov » 18 Сеп 2017, 21:14

Ромбус ги знам. Фен съм им. И на пововарната и на бирите им. Само дето и те не са ми в района.
Но иначе най-се доближават до представата ми за отговорно, социално ангажирано отношение към любителите пивовари.
Призив: - Мили хора от Ромбус, не смятате ли да откриете клон в София, та да не бия тоя път до Пазарджик? ;-)
Аватар
G.Andonov
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 12 Май 2015, 15:48


Назад към Материали и суровини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта