Бирите на колегите

Модератор: Martin

Re: Бирите на колегите

Мнениеот mirix » 07 Яну 2017, 23:59

Като ви познават пускат. Пишеш мостра и толкова. През базар.бг ти дават отстъпки някакви и ти се натрупват в портфейл. 2л. пласмаска с отстъпка иде към 4 лв.
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Бирите на колегите

Мнениеот Yaskata » 08 Яну 2017, 17:43

Хвалебствия вено слово за Коледната бира на д-р Славов.
Мнението м е чисто любителско, но все пай:
Бирата е с наситен и плътен цвят, мътна. Пяната е на едри балончета, но е дългтрайна и оставя следи по чашата. Арматът е лек ненатрапчив - канела, подпраеки, тиквата е малко, но я има. Тялото е срдно плътно. Газировката е за по-лека, което си асва идеално с конкретната бира. Накрая оставя нотки на малц канела и може би на ядки.
Алкохола се сеща :D
Като цяло - табиетлийска бира! Иска си тежката трапеза и необходимото време. Запали ми въображението и аз да се пробвам в тази област.
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: Бирите на колегите

Мнениеот dr_slavov » 10 Яну 2017, 11:13

Покрай тези снегове и ветрове които ми създадоха сериозни служебни проблеми не ми остава време да напиша два реда за американския стаут на Ясен.
Колегите, ALL_ON и victoryvt много добре са описали бирата. Аз съм на различно мнение само в тази част:
ALL_ON написа:Интересното е, че тук почти не присъстват препечени или кафени вкусове.

victoryvt написа:Мисля че може още да се вдигне процента на черните съставки - Карафа и печен ечемик.

Вярно е, че препечения вкус и кафето не са толкова силни като на един Гинес например, но се усещат достатъчно. Бирата е много добра. Като цяло един прекрасен стаут. Дали е американски, ще се въздържа да коментирам. Никога не съм пил комерсиалена или крафт такава. По принцип не харесвам подхода на поамериканчването на бирите. Взема се една класическа бира добавя и се хмел с шепите, горчив, ароматен, ако е и 3-4 вида още по-добре и накрая и я кръщаваме "Американски ........." , но да не разводняваме темата. Адмирации към Ясен. :clap:
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Бирите на колегите

Мнениеот Yaskata » 16 Яну 2017, 18:22

Със солидно закъснение :D да представя и втората бира на др. Славов, която опитах - Пилзнер
Леко мътна (предполагам от транспорта) с държелива пяна, оставаща до края в чашата. Тялото средно, добре комбинирано с аромата на хмела. Нр съм наясно със стила, но бирата е блага и пивка (замина почти залпом:)

IMG_20170108_154800.jpg
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: Бирите на колегите

Мнениеот Yaskata » 02 Мар 2017, 13:48

Да раздвижим малко темата а :)
Още преди месец Виктор ми прати две бири по Влади, но при цялото си безделие не намерих време да мина през него да си ги прибера, та си ги взех чак на сбирката в Канал. :oops:

Оня ден ги отворихме и първата беше лагер с аромати на тиква и борови иглички
01.jpg

Пяната беше пухкава и приятна, бързо пада, но остава малко до края + по чашата. Боровите иглички се усещаха отчетливо, а тиквата се беше позгубила - супер екзотична работа :)


Втората беше Чешки премиум пилзнер лагер с ейлови дрожди
02    .jpg

Направо невероятен! Много добър, легна ми на сърцето :D
Пяна дълготрайна, горчивина 45, но се усеща много деликатно. Остава приятен послевкус на благородните хмелове. Супер пивка - едно шише на два пъти мина :D
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Предишна

Назад към Дегустации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта