Домашна "Бирена Борса"

Модератор: Martin

Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот ALL_ON » 13 Дек 2016, 12:56

Колеги домовари, хрумна ми една идея, която се надявам да подкрепите и да се превърне в честа практика между нас. Мисля, че е добре да си организираме размяна на бири. Подчертавам, че тук става дума за размяна, извършвана чрез куриер или лично. Според мен това би имало слените предимства:
1. По отношение на пивоварите с по-малък опит, които тепърва се чудят какво да сварят и дали даден стил ще им хареса, това би била добра възможност да проверят това.
2. По отношение на по-опитните колеги, да сверят часовниците си, да пробват лично дадена рецепта и при желание да я сварят после.
3. Не на последно място обикновено домашния пивовар вари 1-2 бири и докато не ги изпие не вари повече (няма място за съхранение и др.), но разменяйки си бири, освен да опита, ще може и да запази по някоя бройка и да "разшири" така да се каже стиловото разнообразие което има вкъщи :)
4. Въпреки, че успяхме да съградим доста локални клубове и се правят регулярни срещи, същите не са достатъчно чести според мен и доста хубави бири не успяват да бъдат споделени и опитани от повече домашни пивовари.
Надявам се, че ще приемете добре моята идея и ще си спретнем хубав "Бирен Базар" :lol: В тази връзка предлагам когато се пише, че някой има бира за размяна да се пише какъв вид (и какви параметри има бирата), какво количество, в какви бутилки (330 мл., 500 мл. и др.), къде се намира дадената бира (София, Пловдив и т.н.), има ли възможност за лична доставка и до кои населени места. При липса на възможност за лична доставка, то е ясно ще се ползват спедиторски фирми. За да не направим темата прекалено голяма, предлагам тук да се публикуват само какво се предлага, а вече на лично съобщение или чрез други комуникатори (скайп, вайбър, фейсбук и т.н.) да се уточняват другите неща. Разбира се обратната връзка при дегустирането на бири на колеги според мен ако не задължителна, то поне е препоръчителна, защото оценка винаги е важна и градивна :) Ами това е, чакам Вашите мнения и предложения за размяна :) :text-thankyoublue:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот ALL_ON » 13 Дек 2016, 13:02

И понеже пускам темата, нека да бъда и първия предложил нещо :D
Стил: Дункел Вайс, 12,5 Брикс, 5,6% ABV, 16 IBU
Количество: 2-3 литра, има бутилки по 330 и по 500 мл.
Местоположение: гр.София, но може да се достави лично и в следните населени места: гр. Самоков, гр. Хасково, гр. Пловдив, гр. Ботевград, гр. Плевен, гр. Русе, гр. Силистра, гр. Велико Търново (вероятно пропускам и др. населени места по съответните маршрути) :D Освен това за тези дестинации мога да поема отговорността да закарам и други бири, които биха се разменили между колеги домашни пивовари. Разбира се не пътувам всеки ден в тези посоки, но когато го правя може да пиша, не е проблем. НАЗДРАВЕ!
Прикачени файлове
15577512_1241235799246030_80585559_n.jpg
Последна промяна ALL_ON на 19 Дек 2016, 11:14, променена общо 2 пъти
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот victoryvt » 13 Дек 2016, 13:15

Американски пейл ейл със сухо охмеляване (13% Плато, 5% алкохол, ИБУ 60)
Американски амбър лагер със сухо охмеляване (Hul Mellon) (12.2% Plato, 4.8% ABV, IBU 45)
След седмица - Псевдо-лагер по спецификации за Чешки премиум лагер (12.5% Плато, 4.9% алкохол, ИБУ 40)
Понеже ги държа в кегове - нека който иска да разменяме да ми звънне предварително, че да имам време да налея :)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот zion » 13 Дек 2016, 18:59

Много добра идея!
Аз мога да предложа:
-Пейл ейл(10,5 Брикс, 4,8%алкохол, ИБУ 50)
-Американска пшенична(10,5 Брикс, 4,5 алкохол, 38 ИБУ)
Местоположение:София. Мога по Еконт да пратя.
Количество 2,3 бутилки

Да се знае,че съм начинаещ още и това са съответно варки номера 9 и 10.
zion
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 49
Регистриран на: 21 Окт 2016, 00:10

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот Yaskata » 14 Дек 2016, 08:46

Напълно съм съгласен! Не бях се сетил :D
(нека модератора изтрие този пост, няма нужда от спам)
Последна промяна Yaskata на 14 Дек 2016, 18:32, променена общо 3 пъти
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот ALL_ON » 14 Дек 2016, 12:10

Яска, дай да не усложняваме нещата :) Пишем си тук кой каквото има и след това се разбираме на лични или чрез други комуникатори. След това когато се изчерпи дадена бира за размяна, трием си мнението да не се препълва темата и готово. Освен това тук може да споделим впечатления от дегустираната бира на даден колега.
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот Martin » 14 Дек 2016, 13:15

Предлагам прсото всеки да си поддържа един пост, който да едитва според бирите които има в наличност, и да записва датата на последната информация.
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот nikolay.illov » 14 Дек 2016, 15:53

Strong Biter в горните граници на стила: 6,2АВV, 45IBU
Ще мога да пращам от него в 0.33ml бутилки след 22-ри, защото е в канта и чак тогава съм свободен да бутилирам.
Искам да опитам от американката на Виктор, дункела на Влади, и пшеничната на колегата "zion" ( тя впрочем с какъв хмел е?)
Наздраве
Аватар
nikolay.illov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 230
Регистриран на: 19 Окт 2014, 19:17
Местоположение: Костинброд

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот zion » 14 Дек 2016, 17:51

Американската пшенична е с хмелове: Cascade,Crystal, Amarillo, Mandarina,
zion
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 49
Регистриран на: 21 Окт 2016, 00:10

Re: Домашна "Бирена Борса"

Мнениеот Yaskata » 14 Дек 2016, 17:58

в момента нямам никаква бира за размяна
Последна промяна Yaskata на 03 Яну 2017, 20:54, променена общо 2 пъти
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Следваща

Назад към Дегустации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron