2 забравени бири

Модератор: Martin

2 забравени бири

Мнениеот Foreigner » 30 Яну 2016, 18:32

При разчистване на мазето намерих 2 бири, забравени от месеци и пристъпих веднага към дегустация.
Irish Red Ale, отлежала 8 месеца, в архива пише OG 1.051 FG 1.014 ABV 5,1% SRM 15,4 IBU 24,7
и
Belgian blond ale, отлежала 10 месеца, OG 1.068 FG 1.012 ABV 7,5% SRM 6.31

Впечатленията ми са коренно противоположни - червеният ейл се е прегазирал, леко е помътнял и пяната бяга много бързо, въпреки изобилието в началото. Аромат има, но ми стои малко оголена бирата. След като отмине неприятното впечатление от силната газировка, леко се долавя какво е било замислено.

Белгийският блонд е просто превъзходен - цвят, бистрота, пяна, аромат - без забележки. Нотките кориандър се усещат много приятно, както и трапистките, характерни за абатските дрожди. С две думи, ще мина наперено покрай щанда с Leffe при следващото влизане в супера. 8-)

Извод - бирите с алкохол 4 - 5 % трябва да се опаткват в разумни срокове, а по-силните да се крият старателно и да отлежават, въпреки натиска на юнаците, които идват на гости с паролата "Я сега да видим какво ново на бирения фронт".
Аватар
Foreigner
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 258
Регистриран на: 18 Окт 2014, 12:35
Местоположение: София

Re: 2 забравени бири

Мнениеот TishoZZ » 26 Ное 2018, 01:20

Качествена и евтина изработка на онлайн магазин ми трябва, да не е готова система, защото имам доста специфични неща, които искам да ми се направят по магазина. А за оптимизация после къде и към кого мога да се обърна – пак ли към тия, които ми правят магазина?
TishoZZ
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Ное 2018, 01:04


Назад към Дегустации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron