Swing-top капачки

Дискусия относно методите за газиране и начините за разливане на бирата - бутилки, кегове, бурета и т.н.

Модератор: Martin

Re: Swing-top капачки

Мнениеот 5th-hokage » 04 Май 2015, 20:13

освен да ги изпръскаш с някой шпрей от Лидъл не виждам друго (по 4-5 лв, на средни флакони) нямам идея един шпрей за колко бутилки ще стигне :)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Swing-top капачки

Мнениеот nikolay.illov » 05 Май 2015, 13:26

Колега само като идея, аз не съм опитвал но мисля че ще стане. Сега тъкмо се разлистват орехите, пробвай да кипнеш малко орехова шума ( една голяма шепа примерно) в тенджера с вода и вътре цопни една бутилка за проба, и така да покипи известно време, но затворена.Баба ми така боядисваше вълна на село и ставаше кафява и не се отмиваше после след пране :lol: стъклото е доста абразивно (въпреки че не изглежда така) и може да се получи номера.
А пък ако искаш зелена бутилка пробвай с коприва.
Ако опиташ така моля те сподели резултата, че ми стана много интересно.

Поздрави
Аватар
nikolay.illov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 230
Регистриран на: 19 Окт 2014, 19:17
Местоположение: Костинброд

Re: Swing-top капачки

Мнениеот doktora » 09 Юли 2015, 12:27

Привет на всички пивовари!
За първи път се опитвам да пиша във форума, а доста неща научих от Вас, за което съм ви безкрайно благодарен
та ако нещо не е наред моля за извинение.
Но, да се върнем на темата, ако все още не е решен въпроса с потъмняването на бутилките,
аз предлагам една идея:
Вземат се бутилки PVC от бира 1л. с какъвто цвят желаете , изрязва се дъното и отвора с капачката,
напъхва се стъклената бутилка в нея и с помощта на пистолет за горещ въздух се обдухва,
за да се свие по контурите на бутилката или се слага в тенджера и се вари до свиване на PVC-то.
Надявам се да съм бил полезен.
Успех на всички !
Аватар
doktora
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Юни 2015, 16:14

Re: Swing-top капачки

Мнениеот doktora » 17 Окт 2015, 18:01

PA140090.JPG
Привет на всички !
Тъй като показах как би могла да се направи прозрачна бутилка в тъмно кафява или зелена, а и аз самия не бях пробвал, сега ми се наложи да си направя няколко малки (330 мл. от сайдер ) и реших да проверя идеята си. Оказа се работеща, а и същевременно открих как може да си направим капачката ако нямаме на разположение гривни, а имаме капачки от др. бутилки които нямат и са заработени направо с отвори в стъклото.
Извинявам се за за ръждясалото болтче, но в момента не намерих друго под ръка. Важна е идеята и затова реших да я споделя с Вас.
Ето и снимков материал:
Аватар
doktora
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Юни 2015, 16:14

Re: Swing-top капачки

Мнениеот sdraganova » 24 Окт 2015, 21:13

Не мога да се регистрирам в сайта, за да си напазарувам суинг топ капачки, защото има изискване името на града да се избере от падащо меню. Падащо меню няма, има suggest меню, обаче не работи избора от там. И няма никакъв телефон за връзка. Това истински сайт за пазаруване ли е или някаква измама?
sdraganova
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2015, 21:09

Re: Swing-top капачки

Мнениеот r3nt3r » 24 Окт 2015, 21:27

Напиши по-бано първите букви да града. ;)
Аватар
r3nt3r
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2015, 22:11

Re: Swing-top капачки

Мнениеот pepes75 » 24 Окт 2015, 22:15

К'ва измама ,тук пазарува сума ти народ. И аз имах затруднения с моя 1-ви клас,но в крайна сметка се регистрирах
pepes75
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 61
Регистриран на: 20 Яну 2015, 11:07
Местоположение: София

Re: Swing-top капачки

Мнениеот victoryvt » 25 Окт 2015, 11:52

Хубаво прочетете написаното във формата за регистрация :
Не изписвайте населеното си място с всички букви, а изчаквайте да се появи списък с подобни имена и го изберете с мишката от списъка. Така полето пощенски код се попълва само. При въвеждане на рождена дата имайте пред вид че полето е с американски формат - първо месеца, после деня, накрая годината. В полето ОБЛАСТ изберете България.


Има и форма за връзка с нас в раздел "контакти":
http://beer-bg.com/index.php?main_page=contact_us
Има изписан телефон за връзка, а можете и да изпратите чрез същата форма съобщение в свободен текст.
Използвайте го ако не ви се занимава с регистрация и поръчка - опишете какво и колко броя желаете и до кой офис на Еконт в кой град да го доставим, не забравяйте и имената и телефона си.

В момента 880 човека са регистрирани в електронния магазин и го ползват успешно.

Мога да Ви направя и служебна регистрация ако желаете - пишете ми ЛС с имената си, мейл адрес и населено място. След това ще влезете в акаунта си и ще си промените паролата и ще допопълните информацията си.
В момента има налични 20 бр. суинг-топ капачки с гривна.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Swing-top капачки

Мнениеот cervesa » 25 Окт 2015, 15:24

draganova,draganova!!!!.......

по български:първо да обвиним другите-после да видим "ко ша стане"
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Swing-top капачки

Мнениеот Clarion » 20 Яну 2016, 15:19

Да се върнем на темата - въпреки, че вече минах на кегове и проблема с прозрачните бутилки не е толкова сериозен, тъй като ги използвам вече само за логистика на готовата бира, пробвах идеята. Установих два недостатъка (поне за мене де) - дъното на пластмасовата е оребрено и това води до известна нестабилност и другия, който е по-сериозен - трудно се мие.
В процеса на опита обаче установих друго решение - просто се реже дъното на 2л пластмасова бутилка и останалото се поставя/нанизва върху еднолитровата стъклена :-)
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

ПредишнаСледваща

Назад към Газировка (карбонизация) и бутилиране / кегиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron