Лекции за любопитни

Модератор: Martin

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот Fikata » 04 Мар 2018, 15:36

Супер, предполагам ще има голям интерес!
Аватар
Fikata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 59
Регистриран на: 13 Яну 2016, 15:18

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот lhristov » 05 Мар 2018, 15:41

Пиша в темата хем да я повдигна, (да намомня, един вид), хем да си задам въпросите!

Надявам се да съм се записал за първата лекция. Опитах се на два пъти.Смятам да пристигна рано там, към 17,30 и ще трябва да напусна към 9 най-късно. Имам ангажимент.

Да помоля колегите, знаещите, да ми кажат в какъв стил ми е бирата, за да си пусна ентрито за конкурса.
Рецептата: 100% Бохемиан Пилснер, Дрожди Сафлагер, ферм. при 10-14 *С, ИБУ-35, алк-5,2АБВ, цвят 3-4 SRM. Хмела за аромат е Сааз.

Благодаря предварително. Ще нося от тази бира за проба.
До утре!
"Лоша бира няма, има само сгрешен стил."
Мартин -много уважаван от мен стиладжия!
lhristov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 104
Регистриран на: 29 Ное 2013, 23:20
Местоположение: София

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот Martin » 06 Мар 2018, 10:20

Това си е чешки лагер - категория 3-А
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот stoyanninov » 06 Мар 2018, 11:48

lhristov написа:Пиша в темата хем да я повдигна, (да намомня, един вид), хем да си задам въпросите!

Надявам се да съм се записал за първата лекция. Опитах се на два пъти.Смятам да пристигна рано там, към 17,30 и ще трябва да напусна към 9 най-късно. Имам ангажимент.

Да помоля колегите, знаещите, да ми кажат в какъв стил ми е бирата, за да си пусна ентрито за конкурса.
Рецептата: 100% Бохемиан Пилснер, Дрожди Сафлагер, ферм. при 10-14 *С, ИБУ-35, алк-5,2АБВ, цвят 3-4 SRM. Хмела за аромат е Сааз.

Благодаря предварително. Ще нося от тази бира за проба.
До утре!


записал си се за първата като слушател и за втората като лектор
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот lhristov » 06 Мар 2018, 14:17

Благодаря, Мартин!
Благодаря, Стоян! Ма верно ли за лекнор съм се записал? Трябва да е станала грешка. И каква е темата? Трябва да поровя да я намеря. Хм! Довечера ще го обсъдим ставам ли въобще за лектор...
"Лоша бира няма, има само сгрешен стил."
Мартин -много уважаван от мен стиладжия!
lhristov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 104
Регистриран на: 29 Ное 2013, 23:20
Местоположение: София

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот ALL_ON » 07 Мар 2018, 09:48

Искам да изкажа искрена благодарност на Стоян и Надето :text-thankyoublue: Перфектна организация, подготовка и провеждане на "лекцията". Всичко беше поднесено разбираемо и смея да твърдя на много високо ниво. Лично на мен ми беше много полезно да слушам за обработката на водата и наистина научих нови за мен неща. Имам само една забележка и тя е към колегите, които се бяха отбелязали, че ще присъстват, а ги нямаше и дори не си направиха труда да кажат, че няма да дойдат! - Колеги, не се прави така, наистина хората се бяха постарали, не е коректно просто. От 20 записани, бяхме 9 човека, двама са се обадили на Стоян, че няма да дойдат, остават поне 9 човека, от които ни вопъл ни стон! Отделно от това, от заведението бяха така любезни да ни приемат, запазват места за 20 човека и накрая...... Ясно е, че на всеки може да му излезе работа в последния момент, но поне дайте някакъв знак, да се знае да не Ви чакат всички. Иначе пак ще се повторя, евала за старанието на Стоян и Надето :clap:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот ultrashock » 07 Мар 2018, 10:43

Извинявам се за неприсъствието си въпреки, че се записах. Наложи ми се да остана до късно в офиса. Яд ме е че изпуснах, това ми беше топ темата, която исках да посетя.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот dr_slavov » 07 Мар 2018, 16:50

Във връзка с присъствието. Би било добре да се покажат по някакъв начин списъците, за да може всеки да своевременно да се отпише.
Когато започна записването не беше споменато за варианта лекциите да бъдат през седмицата. Може би доста хора ще преосмислят желанието си за присъствие.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот stoyanninov » 08 Мар 2018, 13:28

Благодаря Влади, благодаря и на останалите присъстващи. Аз съм доволен от провеждането, то мина без особени сътресения. Ако Ники го чете това, нека пак благодари от мое име на Casa Domingo - те както винаги бяга чудесни домакини и се погрижиха за нашия комфорт.
След лекцията Надя ми каза нещо доста важно - всъщност най-голямото предимство на лекциите, е за този който ги води - за да можеш да предадеш на другите това което знаеш, трява да го разбереш, да го обясниш първо на себе си. И така в крайна сметка научаваш доста нови неща и връзките между тях. Надявам се да съм успял да го предам разбираемо.
От тук можете да свалите материалите които раздадох по време на лекцията, както и други полезни неща https://www.dropbox.com/sh/qhxcdb7gqxl8 ... j82ma?dl=0
Видеото което записахме ще трябва малко да се пообработи, защото е 5GB и като е готово ще дам линк и към него.

Относно присъствието - предполагам всеки е имал някаква причина да не може да дойде. Идеята на списъка беше да знаем реално колко човека биха дошли - ако са 5, ще ги поканя вкъщи и няма да да търсим място, носим проектор, екран и тн. Ако са 50 е коренно различно. Ние спомагаме с каквото можем, за да развиваме общността и не искаме усилията ни да са напразни. Но в крайна сметка знаем, и че всичко се прави доброволно и всеки е свободен да участва или не в каквото прецени. Следващият път се надявам да сте повече :)
Това е актуален списък на желаещите https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1417026452
Ако някой иска да промени нещо, нека добави коментар там или тук в темата.

За следващите лекции - в каквъ формат ще ги има зависи най-вече от това, дали ще се появят желаещи да говорят. Не искам да се превръща в стенд ъп комеди шоуто на Стоян всеки първи вторник от месеца. Никог не е била такава идеята. Това да застанеш пред колеги и приятели и да говориш за хобито си е много приятно. Много от вас го правят в частни разговори и знанията които имат са интересни за другите. То също е и предизвикателство - да научиш нещо ново, нещо по-различно. Да се усъвършенстваш. Продължавам да се надявам, че ще се появят ентусиасти.

Поздрави Стоян
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот dr_slavov » 09 Мар 2018, 14:25

Има ли развитие по предложението лекциите да не бъдат във вторник, а да ги групираме в две съботи пъти по 3-4?
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron