Лекции за любопитни

Модератор: Martin

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот Martin » 16 Фев 2018, 10:38

LivingInChaos написа:@martin Което като цяло може да се направи канал на асоциацията - където да правим любителски видеа /на български/ за основните аспекти, техники и похвати при варенето и т.н. Как се вика бирена медия!

Подкрепям с 2 ръце!!!
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот dr_slavov » 16 Фев 2018, 11:08

Ако е вторник вечер ще стане събиране на Шопския клуб. Вярно е, че станаха много мероприятията, общо събрание, есенен празник, конкурса и осем теми. Е ми нормално да има проблеми с възлюбените. Но пък всеки си решава къде иска и може да присъства. От друга страна до сега не сме правили такива обучителни събирания, а тази година тръгваме директно с 8 при положение, че два месеца вече са изтекли. Нека да оставим първите 2(3) с най-голям интерес за тази година. Другите до година.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот ALL_ON » 16 Фев 2018, 11:34

Аз смятам, че идеята със заснемане на видео с въпросните лекции е много удачен вариант. Това ще улесни значително хората, които не могат лично да присъстват. Дори при най-добро желание от страна всички живеещи в София, едва ли ще успеят да посетят пълния набор от лекции. Единственото, което мен лично ме притеснява в това е, ще може ли чисто технически да се организира, така че, хем да се вижда добре, хем да се чува достатъчно добре. Може би си заслужава да се помисли за разпространение на самата презентация ако водещият лекцията е изготвил такава. Факт е, че всеки е зает в своето ежедневие и трябва да станем по-гъвкави, ако желаем хем да развиваме хобито си, хем да не ни изгонят от вкъщи :lol:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот stoyanninov » 16 Фев 2018, 11:43

dr_slavov написа:Ако е вторник вечер ще стане събиране на Шопския клуб. Вярно е, че станаха много мероприятията, общо събрание, есенен празник, конкурса и осем теми. Е ми нормално да има проблеми с възлюбените. Но пък всеки си решава къде иска и може да присъства. От друга страна до сега не сме правили такива обучителни събирания, а тази година тръгваме директно с 8 при положение, че два месеца вече са изтекли. Нека да оставим първите 2(3) с най-голям интерес за тази година. Другите до година.


аз съм съгласен да намалим лекциите дори на 4 ако това ще ги направи по полезни и посещавани. може да се обединят някои. ако е почивен ден може две лекции да се направят една след друга и да е полуден а не два часа. това разбира се ще усложни малко намирането на място но все пак. предложете вариант, аз се опитвам да го направя макс удобно но очевидно не е толкова лесно
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот LivingInChaos » 16 Фев 2018, 11:57

Една лекция никога няма да изглежда добре заснета. Просто това е формат на преподаване на живо. Ако се прави заснемане то трябва да е отделно от лекция, систематизирано, по друг начин се структурира предаването на информация. Идеята ми беше да създадем актьорски състав, някой с добра лексика и т.н. Според мен си е за отделна тема.
Иначе идеята да се разредят мероприятията е добре, но по-скоро да се правят всяка година е по-добра. В смисъл ясно е, че няма да можем всички да присъстват, но това не означава да се съберем едни хора, да се изкажат някакви неща и повече да не се повторят. По скоро при събиране на повторен кворум да се повтаря събитието.
LivingInChaos
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 27 Май 2016, 09:28

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот stoyanninov » 28 Фев 2018, 14:36

така
Първата от серия лекции за бироправенето ще се проведе на 06.03.2018г в ресторант Casa Domingo - гр. София ул. Ивац Войвода 2. Капацитетът на отреденото ни място е 20 човека, затова приканваме да се запишете в долуспоменатия списък. При надвишаване на броя записали се, приоритет ще получават членовете на асоциацията. За тях също входа ще е свободен. За всички останали , които искат да посетят лекцията, таксата е 10лв.
Относно заснемане и стрийминг - ще се опитаме да направим нещо такова. В зависимост колко хора дойдат и формата ще е гъвкава-дали да има или не мултимедия.
Понеже има невиждан (никой не го е виждал) интерес някой да води лекцията, Надето и аз ще я водим - ще гледаме да не говорим много глупоси :)
Казвайте си ако нещо ви е на сърце

записалите се вече, няма нужда пак да се записват
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот ultrashock » 28 Фев 2018, 16:57

Как да разбера дали съм се записал и за коя лекция?
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот stoyanninov » 28 Фев 2018, 17:01

ultrashock написа:Как да разбера дали съм се записал и за коя лекция?

на лично
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот Fikata » 02 Мар 2018, 16:36

Искам да попитам дали тази година ще има курсове за неприятните аромати в бирата и нещо като курсове за жури на състезания(бирен сомелиер) или както там се води.
Аватар
Fikata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 59
Регистриран на: 13 Яну 2016, 15:18

Re: Лекции за любопитни

Мнениеот cervesa » 03 Мар 2018, 15:06

@Fikata :Ще има!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

ПредишнаСледваща

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron