Избор на мини хладилник

Модератор: Martin

Избор на мини хладилник

Мнениеот ultrashock » 01 Мар 2017, 10:14

Здравейте,
Искам да си взема за стаята малък хладилник тип мини бар или малко по-голям, за да си държа бирата вътре, тъй като тепърва започват по-високите температури, а в основния няма достатъчно място. Все си мисля, че някой тук може да има опит с подобен. Обема на хладилниците е в литри и има няколко стандартни размера - около 40 литра, около 80 и вече по-големи 100-200 литра. Интересува ме колко бири побира един 40 литров хладилник, например като този или този.
Благодаря!
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот knasfas » 01 Мар 2017, 10:54

Зависи по какъв начин искаш да наредиш бутилките(легнали / прави) и какви бутилки използваш. Аз бих те посъветвал, ако ще си взимаш хладилник да е толкова голям, че да позволява един светъл ден да го тунинговаш като кегератор, ако нямаш друга с-ма за разливна бира де.
Поздрави,
Иван
knasfas
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 133
Регистриран на: 20 Сеп 2015, 11:31

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот ultrashock » 01 Мар 2017, 10:58

Не ми е необходим кегератор на този етап, тъй като нямам достатъчно място. Винаги съм искал малък хладилник в стаята, различен от този за храна в кухнята. Ако реша след време за кегератор имам един фризер, който може да бъде приспособен.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот st_jivko » 01 Мар 2017, 13:51

Не се вижда от снимките дали хладилниците са с компресор или нагреваем изпарител.
Компресорът заема голяма част от вътрешното пространство,от което следва-по-малко бири.
Ако ти си вариш бирата,а не е купешка,Иван ти е задал правилния въпрос.Защото например
бирите с бутилкова газировка е по-добре да са прави.
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот 5th-hokage » 01 Мар 2017, 22:30

2-рия от линка ми изглежда по добър, но не и цената :( търси мини хладилна витрина - един познат от ОЛХ си къпи страхотна за 100-тина лева - горе долу като тази от втория линк но с регуулируеми рафтове и събира 40-50 стандартни бутилки изправени без проблем
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот 5th-hokage » 01 Мар 2017, 22:32

Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот ultrashock » 02 Мар 2017, 10:15

Да тази става. Щом казваш че се побират 40-50 бутилки, това ми е напълно достатъчно. Като имам време ще мина през магазините за техника с транспортни дефекти.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот Dave Lombardo » 02 Мар 2017, 17:35

ultrashock написа:Да тази става. Щом казваш че се побират 40-50 бутилки, това ми е напълно достатъчно. Като имам време ще мина през магазините за техника с транспортни дефекти.

Имай предвид, че тези магазини продават всичко друго, но не и "с транспортни дефекти".
Темата е дълга, пивка и напоителна, но от първо лице ти давам информация - много сериозно го ядох с един фризер Hoover "с транспортен дефект", на който се оказа, че:
1. Компресорът беше подменян и
2. Изпарителят беше спукан
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот Текс » 03 Мар 2017, 23:43

Аз, тъй като нямам място в стаята (както и в кухнята и в къщата изобщо), реших да обзаведа с хладилна техника едно помещение - нещо средно между лятна кухня и барака. Нямах никакви претенции за външния вид и кондицията на уредите, само да работят и да ме устройват като размери. Само за два дни и малко ровене в OLX, се оборудвах с три хладлника за шокиращата сума от 50лв общо. И трите са марка Мраз, с компресори и работят перфектно. Здрави уплътнения. Единият е комбиниран с фризерно отделение, отделна врата; а двата - само хладилни отделения с камери. Не е необходимо да работят всички на веднъж - според моментните нужди. Тепърва ще се решава кой за какво ще се използва - за отлежаване, ферментация, кегератор...
Ще пусна отделна тема, относно модификация на хладилници с термостати, регулатори, нагреватели и т.н. Какви идеи имам и какви съвети ще дадат колегите с по-сериозни познания и опит по въпроса.
Текс
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 11:23
Местоположение: Перник

Re: Избор на мини хладилник

Мнениеот ultrashock » 31 Мар 2017, 13:42

Понеже споделям за домашното ми пивоварство с приятели и роднини, днес леля ми ми предложи един хладилник, който е чисто нов и й седи в хола неизползваем. Та се разбрахме да отида да го видя и измеря. Хладилника е малък(колкото печка ми го описа), с предна отваряща се врата и малка камера. Ще го снимам като го видя. За сега мисля да го ползвам за бутилките, но след време да го надградя на кегератор.
1. Какъв е размера на стандартните кегове, които се ползват за кегератори(корнелиус може би)?
2. Дали ще стане такъв с отваряща се предна врата, а не тип фризер?
3. Може ли да се отстрани камерата, реално е излишна?
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Следваща

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта