Обмяна на опит

Модератор: Martin

Обмяна на опит

Мнениеот izzo17 » 02 Апр 2015, 15:17

Здравейте Уважаеми пивовари,

отварям темата подтикнат от чисто любознателни и експериментаторски чувства. Тъй като съм изчел целия форум и не намерих подобна тема и въобще коментар смятам да направя своето малко предложение за оптимизация на информационния обмен.

Идеята ми е всички, които ползват компютър и софтуеър за да записват, описват и увековечават своите варки да споделят какъв точно е той и ако е възможно да качват и базата данни.

За да не бъда прекалено голословен ще дам пример със себе си. Аз използвам програмата BeerSmith 2. Смятам я за достатъчно гъвкава, понятна и изчерпателна. Прилагам и моя скромен опит от досегашните варки. Всеки спокойно може да импортне файла и да разглежда, променя, преработва и т.н. рецептите.

Това, което съм записал и сварил са рецепти споделени от форума, но доработени от мен. Има и други, които съм си измислил сам. Общо взето разнообразие :D
Всички споменати съставки ги има и са закупени от електрония магазин на Виктор, да е жив и здрав и все така да помага.

Надявам се на свежи идеи, нови рецепти и предложение за soft и beer :D


линк лъм файла, че нещо не ми дава да го кача директно: http://dox.bg/files/dw?a=bb779b5eac


recipe.rar
(23.46 KiB) 595 пъти
Аватар
izzo17
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:44
Местоположение: Варна

Re: Обмяна на опит

Мнениеот victoryvt » 02 Апр 2015, 15:38

Архивирай го на .zip , или .arj, или .rar и ще стане.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Обмяна на опит

Мнениеот izzo17 » 02 Апр 2015, 17:01

:doh: ни стаа само с ядиниий и ъкъл трябва :D мерси за файла
Аватар
izzo17
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:44
Местоположение: Варна


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 9 госта