Един начинаещ......лаик с много мерак и малко възможности :)

Модератор: Martin

Re: Един начинаещ......лаик с много мерак и малко възможност

Мнениеот ALL_ON » 06 Апр 2016, 20:26

Въпреки, че зная, че е по-добре да се вдигне температурата на майша до 78 гр. преди да започне промиването, за сега не съм съумявал да го направя и следователно съм започвал директно промиване! Бирата пак се получава и всичко изглежда наред, не мога да изкажа мнение къде точно би могло да има проблем. Ефективността ми е нормална. Видях в нета някакъв калкулатор, който изчислява, колко литра вряла вода трябва да се добави, че да се вгигне необходимата температура до 78 гр., но сметнах и прецених, че съдът ми няма да побере такова количество и за сега съм се отказал от вдигане на 78 гр. преди промиване. Ще помисля вариант и за това, но до тогава действам както съм го правил до сега и се надявам всичко да е наред :)
Така, сега да споделя, че преди малко метнах в Пейл Ейла Амарилото за сухото охмеляване. Съвсем случайно ми попадна някаква малка торбичка от нещо като перде, но не точно с доста висока пропускливост, но много фино. Преварих я, дезинфекцирах, сложих вътре метална тежест (отново преварена и дезинфекциярана), метнах хмела, завързах здраво и отиде да плува във ферментатора! За мое щастия практикувания стил на плуване бе "като пирон на дъно" :D Ще държа така още 7 дни и ще се бутилира. Гадовете 2-ро поколение са опасли всичко според мен за около 76 часа. За първи път не бях около ферментатора по време на бурната фермантация (бях командировка), но гледам, че всичко е минало гладко уж.
P.S. Сложих да изстудявам контролната ПВЦ бутилка от Амбър Ейла и мисля по-късно тази вечер да я отворя за да видя как е газировката и вкуса след 7 дена на стайна температура след бутилиране. Ако ми се стори всичко ок, места цялото количество в хладилника. Снимки на бирата ще кача по-късно :)
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Един начинаещ......лаик с много мерак и малко възможност

Мнениеот cervesa » 06 Апр 2016, 21:08

Влади,смятам,че тази тема,със това заглавие вече не е твоя!:)
Отвори си друга тема!
Отдавна не си "лаик" а и с"малко възможности"!;)
Разбира се, надявам се желанието ти никога да не отслабва!

Наздраве!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Един начинаещ......лаик с много мерак и малко възможност

Мнениеот ALL_ON » 06 Апр 2016, 21:39

:D Това, казано от теб, значи много! Благодаря :) Ще помисля за нова тема :text-thankyoublue:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Един начинаещ......лаик с много мерак и малко възможност

Мнениеот ALL_ON » 07 Апр 2016, 08:31

Тази тема ще бъде заключена от Виктор, ще отворя нова, още не съм решил как ще я кръстя :D
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Предишна

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron