Помощ в оборудването

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Помощ в оборудването

Мнениеот Popov » 07 Ное 2019, 13:33

Здравейте! От няколко дена силно се запалих към пивоварството. Направих си акаунт тук и прочетох невероятни неща. Реших да пробвам и аз и влязох в онлайн магазина. Избрах един казан, един "съд в съд", торба за гравитачно прецеждане, съд за ферментация и когато стигнах до капачката за ферментатора, видях, че е изчерпана. Реших да ви попитам дали, ми трябва, но предположих, че все някъде ще пише. Рових се дълго, но не успях да намеря, а и мисля, че още не е написана една статия, в която да се описва всеки един предмет, който ще ти потрябва при започването. Моля ви, ако имате време да ми кажете най-важното оборудване, с Което да започна ще ви бъда много благодарен! Лек ден!
Борис-Михаил Попов
Popov
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Ное 2019, 13:23

Re: Помощ в оборудването

Мнениеот damyan_rm » 07 Ное 2019, 16:19

Ако си взел ПЕТ бутилка от 19л за ферментор - може да и покриеш гърловината със стреч фолио и да го прихванеш с обикновен ластик - т.е. "специална" капачка няма да ти е необходима...

"необходимо" оборудване за
- главното озахаряване: термометър - да следиш температурата и йодна тинктура - да прецениш дали е приключило успешно
- захаромер - да измериш начална плътност преди ферментация както и крайна, след като приключи (и да прецениш дали е приключила изобщо)
- препарати за дезинфекция (окорон или подобни)


успех.
Последна промяна damyan_rm на 07 Ное 2019, 16:25, променена общо 1 път
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

Re: Помощ в оборудването

Мнениеот st_jivko » 07 Ное 2019, 16:22

Търси тапа за дамаджана със съответния диаметър на гърлото на ферментатора по другите магазини.
Може и да си направиш от чаша за кафе и силикон.
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Помощ в оборудването

Мнениеот gorang » 07 Ное 2019, 18:31

Ако ти трябва клапан, мисля че в големите вериги магазини като Практикер, Мосю Бриколаж и т.н. продават в секцията за "вино".
gorang
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 76
Регистриран на: 23 Окт 2016, 10:38


Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron