Дрожди за високоалкохолна бира

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Дрожди за високоалкохолна бира

Мнениеот karakondjul » 27 Дек 2017, 22:53

Здравейте,

Варя бира от известно време, но сега ми се иска да опитам по-алкохолна бира ~10% ABV. До сега винаги съм правил максимум до 8% ABV и дрождите S-33 са се справяли за 20л във ферментатора. От магазина чета
Прекрасни свойства да ферментират и бири с високо съдържание на алкохол (до 7.5%, но могат и до 11.5 да ферментират, макар и по-бавно)

Та въпроса ми е за около 10% ABV да вдигна ли количеството им или направо да гледам за други дрожди? Не ми се чака за "по-бавно". Става въпрос за Imperial Milk Stout.
Аватар
karakondjul
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 104
Регистриран на: 20 Юли 2015, 12:19
Местоположение: София

Re: Дрожди за високоалкохолна бира

Мнениеот Martin » 28 Дек 2017, 10:08

Удвои дозата. Може и S-04 да ползваш, пак удвоена доза.
carpe cervisiam
Аватар
Martin
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1062
Регистриран на: 29 Юли 2014, 16:16
Местоположение: Сливен


Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron