Размери на главата на затварачка

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Размери на главата на затварачка

Мнениеот Рачо » 08 Ное 2017, 14:34

Здравейте! В петък направих първата си варка. Вскичко мина що-годе нормално. Имам много какво да уча, но това ще става с още четене и много варки. Оборудването си взех от колегата ChinoMoreno от форума. Имах всичко, освен затварачка за бутилките. И понеже няма при Виктор си поръчах от онлайн магазин. Взех си ето такава на Ferrari. Обаче проблем - нови капачки не ги затваря добре: остават извити в края и мога да ги махна на ръка. Въпросът ми е следния: нещо не правя както трябва (четох опътването и гледах клипчета в тубата, а и егати, това е проста машинка, не е ядрен реактор!), или вместо глава за 26 мм капачки (каквато поръчах) са ми дали глава за 29 мм? Ето размерите:
Вътре, където капачката трябва да се натиска (от вътрешната страна) - 29мм:
Изображение
В дъното на главата (от външната страна) - 39мм.
Изображение

Свързах се с магазазина и чакам да ми се обадят и да ми обяснат как трябва да се работи с машинката. Но аз все пак си мисля, че проблемът е в тях. Та, който има такава машинка или "Емили", може ли да ми каже размерите на главата за затваряне?
Рачо
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Окт 2017, 08:28

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот ALL_ON » 08 Ное 2017, 14:57

Затварачката е хубава, варианта ти обаче щом са ти объркали главата с такава 29 мм е да си поръчаш такава 26 мм. Имай в предвид, че са взаимозаменяеми и може лесно да се смени главата. Неприятно е, но ще имаш и двата стандарта и ще можеш при необходимост да затваряш и по-големи капачки :)
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот victoryvt » 11 Ное 2017, 15:06

Тези затварачки са с два вида глави - за 26мм и за 29.
Масовите капачки са 26мм.
Бутилките също :)
Тъй че, сменяй главата ако можеш.
В моя магазин ще има затварачки от вторник 14-ти ноември.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот victoryvt » 18 Ное 2017, 12:46

Оказа се че и моите току що получени затварачки от този тип са с глава за 29мм капачки.
Явно вносителят им е вкарал цялата партида така.
Тъй че, както казваше един бивш премиер през 90-те години : "За Бога братя, не купувайте ..." от този модел докато не оправим кашата с главите.
Между другото - някой знае ли дали има въобще тук в България бутилки и капачки с фи 29 ?

Въпросната глава :
IMG_20171118_112309.jpg



Главата на ръчната затварачка Емили, която си затваря добре :
IMG_20171118_112407.jpg
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот MadButcher » 19 Ное 2017, 13:48

Аз затварям с Емилито и няма проблем. Удобна е и става бързо. Между другото, в сайта е най-добрата цена, коато съм виждал. За справка в една от големите вериги е +12лв ;)
Аватар
MadButcher
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 314
Регистриран на: 04 Апр 2017, 15:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот victoryvt » 20 Ное 2017, 11:59

Вносителят реагира светкавично.
Очаквам верните глави утре.
Ще пусна и за продаване, ако на някого му се износи. Стават и за двата вида затварачки.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Рачо » 21 Ное 2017, 13:39

Вчера отново се обадих до онлайн магазина, след което ми се обади представител на вносителя за България. Веднага ми изпрати нова глава и тя вече е при мен. Машинката затваря перфектно! ;)
Рачо
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Окт 2017, 08:28

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот top-dirigent » 24 Ное 2017, 12:13

Моето Емили (купих го лятото от онлайн магазина) и също се оказа с голяма глава. Затварям по 2-3 пъти всяка бутилка но пак по някога капачката се върти. Моля Ви пишете когато пристигнат 26мм глави да си ги сменим.
top-dirigent
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2017, 09:50

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот victoryvt » 30 Ное 2017, 14:27

Пристигнаха, но са само за подмяна. Все още не е ясна цената за продаване.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Размери на главата на затварачка

Мнениеот Bedo » 27 Юни 2018, 16:01

Да попитам? Днес Емилито ми пристигна. Веднага се нахвърлих на капачките да я пробвам обаче пущините се въртят с ръка. Дали нещо не правя както трябва или просто са ми боклучави тапите? Има ли някаква магия да ги разпознавам?
Bedo
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2017, 11:55

Следваща

Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron