Термофонен казан

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Термофонен казан

Мнениеот insane » 11 Яну 2016, 16:57

Привет на всички и за много години :)

Мернах в OLX обява за войнишка бака за храна.
Според вас дали може да се направи маш-тун от туй чудо?Дали ще държи градуси без да се налага допълнителна изолация и дали това че вътрешният съд е от алумин ще промени по някакъв начин вкусът на бирата?

Много искам термо бидонче Rubbermade или Igloo но с доставката до България излизат майка си и баща си .... а това си е Руско-Българската версия :D

Capture.PNG


2.PNG
insane
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Авг 2014, 11:49

Re: Термофонен казан

Мнениеот dr_slavov » 26 Яну 2016, 12:10

Относно изолацията няма да имаш проблеми. Навремето като ходихме по учения храната стоеше гореща с часове. Имало е случай и при отрицателни външни Т.
Обаче за това дали алуминия ще повлияе по някакъв начин не мога да дам мнение.

п.п. То най-вероятно и в храната е отделял не толкова полезни неща, но това не може да бъде проблем за българския войник. :lol:
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Термофонен казан

Мнениеот insane » 30 Яну 2016, 12:27

Четох в beersmith и в други сайтове че няма проблеми да се ползва алумин като материал за маштун или за съд за варене.Май ще си взема една бакичка и ще пробвам какво ще стане.Мерси все пак :)
insane
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Авг 2014, 11:49

Re: Термофонен казан

Мнениеот SDS » 30 Яну 2016, 15:08

Защо не вземеш един кег 50л. и да го изолираш. По-добре е според мен.
SDS
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 279
Регистриран на: 09 Ное 2013, 18:11
Местоположение: гр. Сливен

Re: Термофонен казан

Мнениеот insane » 30 Яну 2016, 18:49

Прекалено съм ограничен от към пространство.С жена ми си стиснахме ръцете да ползвам едното мокро помещение за пивоварна :lol: където мисля да сместя всичко.50 литров съд май ще ми е в повече при положение че ще ползвам 3 съда + 2 ферментатора 2 каси шишета и всички останали джунджурии :D Като порасна вече ще го мисля за по амбициозни проекти на вилата.
insane
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Авг 2014, 11:49

Re: Термофонен казан

Мнениеот insane » 06 Мар 2016, 20:13

Днес си направих експеримент с 20 литра вода.Температурата на водата преди да затворя баката беше 68.2 градуса, а час по-късно 64.1 градуса при стайна 20 градуса.Четири градуса разлика май са множко?Дали да правя допълнителна изолация или и така би ми свършила работа?Тъй като е съд в съд може да напълня празното пространство с пяна или нещо от сорта.
insane
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Авг 2014, 11:49


Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron