Как да спася бирата?

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот za6o » 03 Фев 2014, 11:10

А пет бутилки от къде си купувате?
Доста търсих, но ги продават на големи количества, а и не съм сигурен, че са подходящи за газирани напитки.
za6o
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 49
Регистриран на: 01 Ное 2012, 15:49

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот victoryvt » 03 Фев 2014, 11:19

Правиш на приятелите си предложение, което те не могат да откажат - да не си изхвърлят бутилките, а да ти дават 10 празни за една пълна от твоята бира.
Аз така събрах над 100.
:)
Стъклени бутилки продават складовете за бира и алкохол - една каса с 20бут. с касата е около 7-8 лв.
Капачки за тях има в моя магазин.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот Hristo » 03 Фев 2014, 11:24

Не само в складовете можеш да намериш стъклени бутилки - от нашето квартално магазинче съм си купувал често стъклени бутилки, колкото ми трябват, за 20 ст броя.
По въпроса за спасението от гашинга - ниска температура. Пъхаш бутилката във фризера и след известно време вадиш и наливаш спокойно (ако ти е много студена, можеш да си я изчакаш да се стопли в чашата). При мен престой във фризера от 15-20 минути вършеше работа, но бирата беше в стъкло и с около 8% алкохол.
Hristo
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 99
Регистриран на: 06 Яну 2013, 16:29

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот mBeer » 03 Фев 2014, 11:43

подарявам 2-литрови бутилки от каменица. събирах ги заради разни идеи, но може да не стигна до тях. така че ако на някой ще са му полезни - да звънка, в центъра на софия съм.
mBeer
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2014, 17:09

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот SDS » 04 Фев 2014, 20:14

Проблемът с гашинга няма да се реши с изпускане на газ от бутилките след 1 ден пак са си надути на макс
Остава само охлаждането.
По въпроса за нови ПЕТ бутилки има фирми които предлагат може да се намерят. Трябва да са за газирани напитки защото другите при гашинг едва издържат. Прозрачно по 0,5л се намират по трудно е с кафяви като за бира.
А най лесно е приятели да събират срещу удоволствието от една домашна бира :)
наздраве!
SDS
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 279
Регистриран на: 09 Ное 2013, 18:11
Местоположение: гр. Сливен

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот cervesa » 04 Фев 2014, 21:59

Колега,SDS,тук:http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=3&t=2517&sid=4e5d72f03d06d4e9c385320ca51b1914&start=20
сме споделели какво е "гашинг".При теб няма такова нещо ,а има прегазиране,вследствие повече ферментируеми захари в бутилката.
Ако можеш,изпускай СО2,чрез развиване на капачката,доколкото позволява.С понижяване на температурата ,може и да ги отвориш без да изкипят ,но температурата на пивото ще е около 0*С,ще пиеш нещо като течен лед,без вкуса,аромат и т.н.
Следващият път ,ако нещо те съмнява-питай в форума,все някой ще ти помогне бързо.

Наздраве! и смело-важното е да се правят повече варки,с бройката расте опита и удоволствието от това да сътвориш собствено пиво!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот SDS » 04 Фев 2014, 23:00

Благодаря за подкрепата колеги и за подробното обяснение защото без тях има много лутане и накрая нищо.
Докато намеря сайт или форум за домашна бира изчетох какви ли не щуротии.
Но сега вече след няколко опита започнах да влизам в час особено с ваша помощ.
На който и да кажа че правя домашна бира ме гледа учудено и не им се вярва. Много малко хора са чували за това хоби в България.
Но като опитат им се променят всички съмнения.
SDS
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 279
Регистриран на: 09 Ное 2013, 18:11
Местоположение: гр. Сливен

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот SDS » 23 Фев 2014, 10:27

Това е резултата от проблемната варка.
Бирата не се развали стана с много добър вкус.
От ранното бутилиране в бутилките се получи доста утайка, която се вдига след отварянето и има доста по мътен вид в сравнение с предишните ми варки но за следващата ще знам да изчаквам ферментацията докрай.
Алк. Около 4,8
Наздраве.
IMG_20140204_192850.jpg
Pale Ale
SDS
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 279
Регистриран на: 09 Ное 2013, 18:11
Местоположение: гр. Сливен

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот SDS » 07 Мар 2014, 20:24

Здравейте
Реших да напиша и рецептата, защото ми хареса бирата въпреки че я обърках с недоферментирането.
pale ale malt - 7kg.
cara pils - 2kg.
munich malt - 1kg.
хмел northern brewer - 0.1kg.
nottinghan ale 22 гр.
Охмеляване на три части 10 мин. след завиране, по средата на варенето и 15 мин преди края на варенето разделен на три равни части.
Варене около 60 мин. не можах да го засека точно а трябваше да ври повече.
Дрождите им правя стартер 300мл. топла вода една лъжица захар и малко от охладената мъст. Хидратирам да се запене и наръсвам дрождите след 10 мин. сипвам още 150 -200мил. бирена мъст.
Прецеждам бирената мъст в ферментатора хидратирам и сипвам стартера.
И така 8 дни но трябваше да направя и вторична ферментация поне още 1 седмица.
Начална захарност 12% плато крайна не знам точно но стана добре алкохолна предполагам, че е олколо 4,8 алк.
За IBU и цвят ако някой може да ми каже ще съм благодарен. Още не съм запознат с тези неща чак толкова.
И дали е точно Pale Ale също не съм сигурен.
Много хубава гъста и плътна пяна и добре се задържа
IMG_20140225_192105.jpg

IMG_20140225_192116.jpg
SDS
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 279
Регистриран на: 09 Ное 2013, 18:11
Местоположение: гр. Сливен

Re: Как да спася бирата?

Мнениеот cervesa » 07 Мар 2014, 22:03

Донеси на 12 април,да изкажем мнение!Иначе :Браво!!!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Предишна

Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron