Ферментация над 20 градуса

Модератор: Martin

Re: Ферментация над 20 градуса

Мнениеот mirix » 27 Юли 2015, 00:06

Хм. Аз бих поточил тубите директно в кладенеца
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Ферментация над 20 градуса

Мнениеот bojo » 27 Юли 2015, 14:09

Абе то един учен ферментатор ми е грабнал окото, ама ще видим ще яде ли Асан баница или не.
bojo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 202
Регистриран на: 18 Юни 2014, 17:40

Re: Ферментация над 20 градуса

Мнениеот victoryvt » 03 Авг 2015, 11:48

Аз минах на принудително охлаждане на ферментатора :

PIC516.jpg


Под капака има 6м. серпентина от неръждавейка (същата, която се продава в магазина за чилър на бирената мъст) + две меки връзки за бойлер от най-късите.
Захващането към капака е чрез адаптера на бързата връзка за маркуч (трябва да се вземе такава адаптер 3/4 към 1/2) с допълнителна гумичка поради дебелината на капака на бидона.
Помпа върти ледената вода от ваната на проточен охладител за бира (който ми стана излишен, след като си направих кегератор), а термостатът на снимката пуска и спира компресора на охладителя (замества неговия термостат).
Първоначално имах идея да въртя друга вода с помпата през серпентината в бидона и серпентината във ваната на охладителя, но се оказа невъзможно поради слабия напор на малката ми помпичка и голямото съпротивление на двете последователни серпентини.
Решението веднага се самопредложи - просто завъртях самата вода от ваната през една серпентина - тази в бидона.
Освен това исках със термостата да командвам само помпата, но поради повреда в термостата на охладителя, се наложи да командвам директно него.
За съжаление този термостат от снимката има голям хистерезис - включва примерно на 19, а изкл. на 16 градуса (аз искам 18).
Така че следващата стъпка ще е с Ардуино контролер, датчик и релета.Хем по-малък хистерезис, хем двойно управление - помпа и компресор.
Но засега тази бира ще ферментира с този "сетъп".
Бирата е "Трета Гарга" - ЕСБ с около 14% екстракт , хмелове - 200гр. Цитра от предишно сухо, 300гр. Щир.Голдинг, дрожди Нотингам - 40 гр. за 90л. пивна мъст.
Предвиждам и хмелно чайче при кегирането с Аурора - 200 гр.
Изобщо - 700гр. хмел за няма и 100л. бира :)
(Малцовете са : 20% мюних 1, 5% Караарома, останалото пейл ейл. Озахаряване на около 65-67 гр. Обработка на водата не съм правил тоя път, че от предишното огипсяване още ми горчи в устата. Пюр нейчъръл уотър от ВИК Йовковци :) )
Нека ми е зле !
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Ферментация над 20 градуса

Мнениеот st_jivko » 05 Авг 2015, 17:54

Здравей,Викторе.
Когато достигнеш до "Ардуино контролер, датчик и релета",дай някаква схема за свързването им,
че нещо на мен не ми се получи-черпах инфо от руски сайтове.
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Ферментация над 20 градуса

Мнениеот victoryvt » 06 Авг 2015, 08:56

То не е въпрос само на схема, все пак трябва и програмиране за ардуиното.
Аз поразцъках с него разни неща - дисплей от Нокия управлявам, PS2 клавиатура вързах, аналогови напрежения меря, релетата ще са от едни устройства на Неомонтана за лан-мрежи (имам останали доста), а захранването - от компютърно - 5В и 12В.
Не е голяма философия, има безплатна развойна среда, има много готови библиотеки.
А за меренето на темп. е най-добре да се ползва DS18B20 - цифров термометър по сериен интерфейс, има много готов софт за ардуино за него :
Изображение

Аз се хвърлих на датчика PT100 защото имам доста от тях и мисля да ги ползвам за други по-прецизни цели.
Вчера пробвах и проста схема за усилване на сигнала с ОУ и го докарах до 100мВ/градус в диапазона 0-30гр.

Май ще трябва да отворим специален раздел за бираджийска електроника.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Ферментация над 20 градуса

Мнениеот st_jivko » 06 Авг 2015, 10:40

Аз съм за отварянето на такъв раздел-електроника в пивоварството.
Направих неуспешен опит с Ардуино Нано контролер,LCD дисплей,
датчик за температура DS18B20.Не мога да вкарам скечове в контролера.
Накрая взех температурен контролер за инкубатор,на който прикачих две SSR
релета-за нагревателя и помпата.Целият процес сега е полуавтоматен
и доста ме улеснява ;
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Предишна

Назад към Ферментация и дрожди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron