Магнитна бъркалка

Модератор: Martin

Re: Магнитна бъркалка

Мнениеот MadButcher » 12 Окт 2017, 14:27

Става груб офтопик и ще има банани, но ако реши админа да мести отговорите в бла-бла темите. :whistle: Та, домашното масло е с много по-високо водно съдържание от купеното, особено от качествените марки и харча на 50гр. ще е по-голям отколкото на 50гр.заводско. Това, което бият с миксер/пасатор е само отделен след варенето и старателно обран каймак. Не съм пробвал, но са ми казвали, че става с миксер/пасатор. Докато самото мляко си иска яко блъскане. И за да не ям някой админски банан, спирам тук да пиша за млечната промишленост :naughty:
Последна промяна MadButcher на 12 Окт 2017, 14:29, променена общо 1 път
Аватар
MadButcher
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 314
Регистриран на: 04 Апр 2017, 15:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Магнитна бъркалка

Мнениеот Dave Lombardo » 12 Окт 2017, 14:29

Delikatesi.es написа:
MadButcher написа:Доколкото знам: 10л.мляко - 450-500гр. масло. Смятай каква бъркалка ще трябва!

Значи от 1л мляко 50гр.(колкото е май едно обикновено магазинско пакетче), т.е. за 1 седмица+ е достатъчно за едно днешно семейство при положение, че има олио, зехтин, мас и още какви ли не други мазнини на пазара и в домакинството. А едно време семейства от по 7-8 човека и мас и масло, друго е нямало.
Тя ми говореше, че бърка около 1,5-2л. мляко с някакъв миксер с перка или нещо такова, не разбрах точно какъв и как, но ми каза, че с миксера било досадно и незнамсиквоси и след като и казах какво правя за да си бъркам дрождите ми заби въпроса за маслото. Та те така.

Пакетчетата от магазина са 125 или 250 гр.
Аз ще ти кажа по-лесен начин: вземаш трилитров буркан, сипваш млякото вътре, завинтваш добре капачката и почваш да блъскаш... само ръце да имаш ;)
И аз спирам с offtopic-a, че старшията ще ни прати да поливаме розите скоро :lol:
DRUNK BEFORE DISHONORED!
Аватар
Dave Lombardo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 183
Регистриран на: 19 Фев 2016, 14:16
Местоположение: Варна

Re: Магнитна бъркалка

Мнениеот Delikatesi.es » 21 Окт 2017, 14:15

20171021_105540.jpg

Бъркалката я писнах в реална употреба.
Нагрява си както и при теста с вода. В момента стартера е на 29°С и го следя. Ако продължи да вдига до колко е допустимо? Дрождите са лагерни.
Аватар
Delikatesi.es
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 45
Регистриран на: 22 Юни 2016, 15:26
Местоположение: София

Предишна

Назад към Ферментация и дрожди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron