Вредни ли са бирените дрожди?

Модератор: Martin

Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот almus » 07 Мар 2014, 16:36

Някой знае ли дали дрождите,които използваме са напълно безвредни за организма?Вижте ефекта от хлебната мая: http://www.svoizbor.com/2012/03/hidden- ... the-yeast/
almus
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 111
Регистриран на: 20 Май 2013, 16:16

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот daniel.trifonov » 07 Мар 2014, 18:27

Нямах турпение да го изчета цялото, но ми звучи така сякаш някой е сънувал кошмар и после го е написал :lol: . С две думи - никакъв шанс.
Нали дрождевите клетки умират при над 30 - 35°C. Ние не ползваме термоустойчива култура дрожди, а и едва ли хлебната мая би оцеляла при варене и печене.
Пробвайте с кубче и с гранулирана на Oetker. Нека да постоят 5 мин във вряща вода, пък нека после да ферментират или да ми "изяждат клетките" :mrgreen:
Варки: 20
Малц: 101 кг
Аватар
daniel.trifonov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 396
Регистриран на: 28 Май 2013, 10:10
Местоположение: Аксаково, Варна

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот almus » 07 Мар 2014, 18:39

Предполагам, че не пастьоризираш пивото си , за да спреш действието на активните дрожди?
almus
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 111
Регистриран на: 20 Май 2013, 16:16

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот cervesa » 07 Мар 2014, 19:03

Не си губете времето да четете простотии ,а и да занимавате и други да ги четат.
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот almus » 07 Мар 2014, 19:23

Хубаво е човек да чете и да се образова....За някои статията може да е глупост, други ще си направят важни изводи...
almus
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 111
Регистриран на: 20 Май 2013, 16:16

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот dandilov » 07 Мар 2014, 21:23

Не знам кой е писал статията и какъв е, но аптеките са пълни с изсушена бирена мая на хапчета. Продава се като хранителна добавка, стимулираща имунната система, богата на витамини от групата "В", минерали и микроелементи. На една позната даже й бяха изписали бирена мая за повишаване на хемоглобина и за 3 месеца влезе в нормите.
Според мен, ако бирените дрожди бяха вредни, то половината човечество да е измряло досега...
Все пак бира се е пиело много преди времето на г-н Пастьор.
dandilov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 280
Регистриран на: 08 Авг 2013, 21:58

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот vsd » 07 Мар 2014, 22:17

Колега, "статията" е пълна глупост. То даже е далече от статия, а са само писания на болен мозък. Ако искаш да си правиш изводи, прочети някакви официални източници, където са правени тестове, описан е резултата и е описано как са правени тестовете, колко пъти, какъв е шанса за грашка, описан е механизма на действие и т.н. и тогава вече можеш да си правиш изводи дали описаните неща имат логика или не, защото пак не е гаранция че написаното е вярно. В статията няма нито факти, нито вещества с точно име, а само сложно звучащи твърдения от вида на "Дрождите клетко-убийци унищожават чувствителните и по-малко защитени клетки на организма чрез отделяне на отровни вещества с малка молекулярна маса."
vsd
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 229
Регистриран на: 03 Яну 2013, 11:30

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот almus » 07 Мар 2014, 22:32

Колега Dandilov,нима ползвате бирена мая на таблети от аптеката и ви се получават нещата с бирата вкъщи...?
almus
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 111
Регистриран на: 20 Май 2013, 16:16

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот almus » 07 Мар 2014, 22:48

Колега vsd,не твърдя,че написаното е истина,нито лъжа.Просто заинтригува любопитството ми,заради което не можете да ме упреквате,че ви карам да повярвате в писанията,нали?Ако има сред нас химик,нека изследва продаваните дрожди за домашна употреба и той ще каже безвредни ли са за употреба,или не.Знаем колко безскрупулни са търговците и никак не би ме учудило да продават дрожди застрашаващи здравето ни.Дай пример за храна в магазина,която не е бъкана с консерванти и други вредни вещества.Точно заради това,не би ме учудило и в нашите така популярни и използвани дрожди да има боклуци.Да,няма вещества с точно име,но вещества като сярна киселина и хлор са достатъчни.
almus
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 111
Регистриран на: 20 Май 2013, 16:16

Re: Вредни ли са бирените дрожди?

Мнениеот cervesa » 07 Мар 2014, 23:33

almus! недей така!.Всички дрожди които ползваме са изключително натурални и селектирани в институти които доставят дрожди за пиво в цял свят.Не искам да се разпростирам в тази тема-вероятно Виктор ще вземе отношение.
Но бъдете убедени,че няма да навредите и на йота ,на себе си и на близките си ,с домашно направена бира, с дрожди с гарантиран произход(а то други няма)
Наздраве!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Следваща

Назад към Ферментация и дрожди

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron