Научно технически изследвания....

Модератор: Martin

Научно технически изследвания....

Мнениеот mirix » 08 Фев 2015, 22:01

Здравейте юнаци!
От дълго време има няма 3 месеца се каня да варна една биричка :lol: . Та ето че настъпи момента. По справка от магазина съм си купил 6 кг малц на Ваерман. Днес го мерих излезе 5,55 кг. Да не си помислите че искам да уличавам Викторчо в измама!!! Просто беше леко скъсано и на влажно място. Та викам ако е 5 ще е 5 и нещо ако 6 .... та тези показания ме объркаха.
Затова го зачислих че е 6 кг. озахаряване 1:3, промивка 1:4. Закваска с "Нотингам". Стана много хубава "мазна бира" с начален екстракт преди заквасване 13 и малко. От 6 кг. малц около 31 л.
Шишенцето ми с микробите беше паднало зад един плик с хмел. и замервам някво остаряло 5.5 гр. Викам със стартер ще се къпи. Да ама те мъртъвци горките никва живинка. Таман се чудях утре да заръчвам ли и хоп излиза ми 11 гр. нотингамка. Естествено добавих ги и направо заквасих при стресова ситуация във ферментаторите.
В крайна сметка 2 ферментатора с около 15 л. и 1 л. директно без дрожди в хладилника. Див лагер ще става. Преди време беше ми артиснало около 0.5 л. и го бях оставил за бутилкова доферментация :) Така и не се случи тази доферментация, а бирата си беше ферментирала след дълъг престойй в хладилника. Нещо чудесно се беше получило.
Първата туба е сложена с нормална нотингамска температура около 17 гр. Там нещата са предвидими.
Другите роби ще се гърчат на 9.5 гр. - тук ми е интересно дали ще се получи лагерен ейл :lol:
1 литър директно в хладилника и там е полупредвидимо - див лагер!

В крайна сметко поживьом - увидем
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Научно технически изследвания....

Мнениеот mirix » 12 Фев 2015, 12:54

Научно доказано. При 9.5 гр. нотингамките не работят. Качих ги на около 14-15 разклатих ферментатора и вече са активни.
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Научно технически изследвания....

Мнениеот victoryvt » 12 Фев 2015, 18:28

Те при 9.5 и лагерните едвам мъждукат, ти искаш Нотингама да върви :)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Научно технически изследвания....

Мнениеот mirix » 12 Фев 2015, 22:35

По спецификация ги дават 12 и на горе. Аз бях длъжен да проверя, но сега ферментацията въврви 2 дена назад :). Ще изчакам няколко месеца тази в хладилника да се активира. Иначе от няколко гранулки дрожди останали в шишенцето. заплакнах с вода брашно и вече имам стартер за квас. Не ми рише на кисело а направо на мая :)
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица


Назад към Експерименти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron