ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот lukata » 22 Авг 2017, 21:10

Привет колеги :D !
Това означава ли ,че през Октомври в София няма да има фестивал на домашната бира?
Или Октомврийския фестивал е друга бира :D ?
lukata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 65
Регистриран на: 04 Юли 2016, 10:34
Местоположение: Чавдар

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ALL_ON » 23 Авг 2017, 13:00

Колеги, поради факта, че тази година събитието е планирано да е извън София, реших, че е добре да си осигуря нощувка в Пловдив и да си пийна на воля на 30.09 :) За целта поразпитах мои колеги и приятели от Пловдив за мястото на провеждане и за хотели в близост. Притесни ме нещо и бих желал да го обсъдим. Всички, с които разговарях са категорични, че въпросното заведение е изключително малко и се изненадаха, че готвим толкова голямо събитие именно там. Освен това, доколкото разбрах Капана е пешеходна улица и достъп за автомобили е немислим, което прави пренасянето на разливни инсталации, кегове и каси доста трудно. Не на последно място хотелите в близост не разполагат с паркоместа, тоест, който реши да преспи, ще се сблъска с проблема паркиране. От Ицо разбрах, че се планира да не сме в самото заведение, а навън на улицата, което от една страна е добре, но се породи друг въпрос: Това обсъдено ли е с Общината? Ако не е, отново се очаква проблем. Искам да ме разберете правилно, аз Пловдив не го познавам добре, във въпросното заведение никога не съм ходил, обаче реших да пиша просто да обсъдим нещата и отрано да е ясно какво може да очакваме като отидем там. В никакъв случай не желая моя пост да се третира като критика или нещо подобно към домакините или организаторите от страна на Асоциацията. Понеже до уречената дата има достатъчно време се надявам да се заформи дискусия и да се уточнят тези притеснителни (поне за мен) моменти и всичко да протече нормално и на високо ниво :) ПОЗДРАВИ и НАЗДРАВЕ :text-thankyoublue:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ameba13 » 24 Авг 2017, 10:05

На годишното събрание на АДПБ (през февруари) бе взето решение да проведем събитие на домашните пивовари извън София и по-точно в Пловдив. Надяваме се това да даде възможност за участие и/или просто да ни посетят домашни пивовари, за които разстоянието до София е представлявало проблем до този момент.

Както винаги ALL ON поставя основателни въпроси и ни помага да погледнем нещата в перспектива.
Действително Котка и Мишка е на пешеходна улица. За пренасянето на оборудването и кеговете ще бъде осигурена количка (късае се за една пряка).
Наливните инсталации ще бъдат разположени на улицата пред заведението. Мястото е предостатъчно и е създадено за такива неща. При лошо време ще бъде осигурена шатра.
Хотел и паркомясто всеки си осигурява сам. При интерес може да се организира транспорт от София с микробус, за тези които няма да носят кегове.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :obscene-drinkingfaded:
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ALL_ON » 24 Авг 2017, 10:46

Ице, мерси за разяснението. Така вече нещата придобиват друг смисъл :)
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот cervesa » 24 Авг 2017, 13:28

Датата на събитието се променя,на 7-ми октомври
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот abmbg » 24 Авг 2017, 15:30

Уважаеми колеги, от няколко дни чета за дългоочакваното събитие в родния ми гр. Пловдив, а именно " Есенен Фестивал на Домашното Пиво".
Но.... бях крайно изненадан от мястото избрано за неговото провеждане!
Наистина в СУПЕР ЦЕНТЪРА на града, но ....крайно неподходящо за събитие от такъв мащаб, където се предполага,че ще участват поне 3-4 разливни
инсталации и още толкова точки за предлагане на бутилирано пиво! Къде ще се разположат.... не знам!
ще ви кача снимки от ГУГЪЛ на въпросното място, а изводите си направете сами!
1617694_1578434885773758_7268454431994748760_o.jpg
Лицето на Клуба с прилежащите места от вън.

novabg_(2).jpg

Untitled-1-copy.jpg

Бих желал някой да ни обясни по-подробно за Нашето разполагане и после на посетителите, които очакваме!
А за мезенето....?!
abmbg
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Ное 2015, 13:29
Местоположение: Пловдив

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот gorang » 24 Авг 2017, 16:34

Котка и мишка е действително малко, особено след докарването и инсталирането на инсталации за бира. Аз мога да се ангажирам, ако се докарат кегове до Пловдив, да ги съхранявам и с миниван да ги закарам до заведението в деня на събитието или да мина да ги взема от конкретно място, за да не се чудат всички как да стане транспортирането им. Ако ще има инсталация с пин лок и аз ще приготвя някой кег....
gorang
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 76
Регистриран на: 23 Окт 2016, 10:38

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот stoyanninov » 24 Авг 2017, 16:36

Идеята тази година е събитието да не е в заведение, а на публично пространство - на улицата, за да могат да имат достъп максимален брой хора. Все пак се прави за пръв път в Пловдив и популяризирането на хобито ни е приоритет. След няколко обсъждания стигнахме до заключението че пространството пред Котка и Мишка е най-подходящо поради няколко причини - известно е на повечето бирени ентусиасти в Пловдив, както и на гостите на града, улицата е пешеходна зона и няма да има конфликт с ПС и е в самия център на града, което би трябвало да е максимално удобно за всички с оглед придвижване. Запитванията ни към други заведения приключиха, след обявяването на непосилни нам наеми.
Идеята за самото събитие е да има няколко маси отстрани, на които да са разливните инсталации и бутилките, хората да минават и да си вземат по чашка. Както и при повечето предишни събития, няма да има настаняване на маси, а по скоро ще е от "коктейлен" тип т.е хората си стоят прави и си пийват бирата.
Относно храната разбрахме че има доста заведения наоколо, които предлагат различни видове храна, и ние да се грижим и за това би било по скоро излишно
Разбира се аз като непловдивчанин, и ходил там одавна и пиян :) не мога да преценя от дистанция дали всичко това е осъществимо и вие като местни виждате някаква сериозна спънка, моля споделете ни :)
Поздрави Стоян
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот sk1916 » 05 Сеп 2017, 22:04

Колеги, обсъждахме с други членове на Асоциацията предстоящия Есенен фестивал в Пловдив и имаме опасения, че ще се получи недостиг на домашни пивовари и бира, за разлика от винаги масовите събития в София. Има ли шанс да опровергаем тези притеснения? Все пак основната идея на това нещо е да бъде масово, за да популязирираме пивоваренето в домашни условия. Споделяйте и с приятели, а и те с техните.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: ЕСЕНЕН ФЕСТИВАЛ НА ДОМАШНОТО ПИВО

Мнениеот ameba13 » 06 Сеп 2017, 00:05

колеги домовари,

искам да разсея всякакви съмнения, че ще има достатъчно пространство да се разположим на есенния празник.
Домакините от Кокта и Мишка ще ни осигурят голямо тротоарно право и което е по-важно с възможност да се покрие с тента в случай на дъжд!
Ще разположим 3 или 4 разливни инсталации и ще има отделно място за бутилки.
За сега разливни инсталации са заявали, че ще носят Виктор (с плоска глава) и Асен (abmbg)(ball lock канти) . Моля, който има желание да носи инсталация да се отбележи тук. Търсим още 2 бр.!
До тук имаме заявени:

Виктор - 2 кега = 60л
Темелко 1 кег = 30л
Стоян 3 канти = 60л
Асен 2 кега = 60л
Мартин 2 канти = 40л
ALL_ON 2 канти = 40л
Цочев 2 канти = 40л

ОБЩО 330 л

това е без да смятаме бутиилките, а там винаги е най-интересно!

Сигурен съм, че ще има още хора, които ще искат да се включат. Остава цял месец до събитието - тоест има още време за варене.
Моля отбелязвайте се тук или на лично съобщение.
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта