5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот rikkki » 05 Апр 2017, 15:41

Искам само да попитам това ли е списъкът с крайното класиране и класирането по категории. Защото никъде не си виждам името и ентри номера. На официалния сайт на конкурса пък не ми излиза никакво инфо за точките на моето ентри. Чудното е,че в ентри инфото ми показва ,че не съм платил такса за конкурса, а пък аз я платих по банков път,имам и документ от банката. Отгоре на всичко в страница 3 на тази тема във форум ми беше обещано ,че информацията за платена такса ще се коригира, а сега виждам ,че все още пише наплатено. Възможно ли е да не съм бил допуснат до участие в конкурса заради неплатена такса,която всъщност е платена и ако е така,защо не съм бил уведомен преди започването на конкурса.Също така имам документ от Еконт ,че доставката е извършена на посочения в сайта адрес до магазин "100 бири". Изпратих бутилките с разпечатани от официалния сайт етикети прикрепени с ластик. Ентри номера ми е 0118.Категорията е 34С. Никъде не откривам информация за този ентри номер. Моля,свържете се с мен и ми обяснете ако е възможно какво става в действителност.
rikkki
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:52

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот rikkki » 05 Апр 2017, 16:51

Преди малко ходих до офис на Еконт. Потвърдиха, че бирите ,които изпратих за участие в конкурса са доставени в срок и в добро състояние до магазин ""100 бири"" гр.София, ул. Венелин 1. Искам да попитам администратора на форума преди да е хванал бърсалката както той се изрази или някой от организаторите на конкурса какво се е случило с ентри номер 0118 и какви са причините този номер да не фигурира в класирането. Имате ми електронната поща и тел. номер.Моля свържете се с мен и ме кажете причините поради които не фигурирам в класирането на конкурса.Ако не ми дадете скоро адекватен отговор ще считам ,че сте предприели целенасочени действия срещу участието ми в 5-ия международен конкурс за домашно пиво в България.
Благодаря!
rikkki
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:52

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот victoryvt » 05 Апр 2017, 17:05

Сашо, стига пали фитила.
Знаеш много добре че ти потвърдихме плащането. Парите са в сметката и не става дума за това дали е платено или не.
На никой от България не сме отказали журиране заради неплащане.
Например Лъчо Христов си даде таксата от 8лв. след конкурса и аз я вписах като дарение.
Виж му лагера - журиран е и е с равен брой точки с моя (за което го поздравявам защото като за първо участие това е много добър резултат).
Ще се провери какво и как, но в никакъв случай не е за неплащане.
Още по-малко пък някакво отношение ...
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот victoryvt » 05 Апр 2017, 18:23

Тъй ...
От направената първа проверка е видно че 8 български участника с общо 13 бири има , които не са отчетени като получени :
1. Иван Александров - 3
2. Дарин Николов - 1
3. Лъчезар Войнов - 1
4. Свилен Кириловски - 1
5. Светлин Стайков - 1
6. Сашо Ванков - 1
7. Нако Наков - 4
8. Христо Цочев - 1

Има и на още няколко чужденци.... ама не ми се пишат че са им особени имената :)

Ще проверя един по един всеки от горния списък дали наистина не е изпратил мостри или е изпратил, но са се загубили/счупили/откраднати/изпити от персонала.
На първо време потвърждавам за Нако, Лъчезар Войнов, Свилен, Ицо - че не са пращали по различни причини.
За другите - след като се чуем по телефона.
Каквото и да е станало - парите на нежурираните бири ще бъдат върнати на собствениците, вкл. и разхода за куриер.
За компенсация на неосъществените им надежди - предлагам им да станат членове на асоциацията без членски внос за 2017г.
Следващият конкурс в програмата на домашните пивовари в Европа е на 6-ти май в Румъния. Прозорецът за регистрация все още е отворен (до 10ти април), софтуера на сайта им е същия като нашия (и като на Словакия и Хърватска) - безплатен и с тук таме излизащи бъгове.
Именно и поради тази причина се наложи тази сутрин колегата Стоян Нинов да ънчекне тикчетата за платени ентрита, за да се появят и всички първенци по категории.
Дълго е за обяснение защо тикчето за плащане влияе , но е така. За догодина ще го ъпдейтнем и ако е рекъл Господ, ще го българизираме. (Ако доброволецът, който обеща това си изпълни обещанието).
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот rikkki » 05 Апр 2017, 19:26

Тази информация с неполучените ентрита трябваше да я публикувате след 20 март, защото ако има проблем като моя да мога да се свържа с вас и да ви изпратя друго ентри до 22 март. А сега и да я публикувате - след дъжд качулка. Дори и да ми намерите мострите / в което дълбоко се съмнявам/ кой ще ме оцени? Може би ще поканите същото жури отново !!!???
rikkki
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:52

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот cervesa » 05 Апр 2017, 19:52

Донеси си бирата при мен-ще ти я занеса в Букурещ или Загреб и същите хора ще ти я оценят!!!
Всъщност,като проверих в каква категория си,съм сигурен,че предната събота в КАНААЛ я оценявахме.Утре ще проверя листата.
Ако е била оценена под 35 т,не е била за дегустиране в събота.
А аз съм сигурен,че в събота в предварителния кръг, я пихме.
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот rikkki » 05 Апр 2017, 22:24

Тая партида вече замина. След 20-ти март когато никой от организаторите на конкурса не се обади че не сте ми получили ентрито и когато Еконт потвърдиха че са доставили бирата всичко го изпихме с приятелите. Сега какво да ви доставя? Бирата за конкурса съм я правил повече от 6 месеца. Тези от вас които са ми чели публикациите знаят,че сам си правя малца.Положих много труд да го направя,повярвайте ми. Само 2 месеца и половина го оставих да отлежава при определени условия ,за да стане като за Международен конкурс !!! Даже по едно време си мислех да направя Щайн Бира,която само няколко пивоварни в света правят. Добре че не се навих да я направя. Сега разочарованието щеше да е още по-голямо. Не мога да ви разбера аз вас организаторите на този конкурс. Цял свят се бори за информация и се движи от информация, а вие все едно работите само с Български Пощи. Никаква информация която да достига до участниците не предоставяте преди и по време на конкурса,макар че я имате. Ето за пример - Имали сте информация за неполучени ентрита и я публикувате чак след конкурса и то под натиск от моя страна. Не ви ли мина през акъла да я публикувате преди първия кръг на конкурса, може някой да си е пратил ентрито, а вие да не сте го получили, да се чуете по телефона и да се изгладят нещата. Толкова ли е сложно това ???!!!
rikkki
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:52

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот victoryvt » 06 Апр 2017, 09:47

След като проведох разговори с всички от горния списък, установих, че само бирата на Сашо Ванков е изпратена, но не е журирана.
Другите участници потвърдиха, че по различни причини не са имали възможност да си изпратят заявените за участие бири.
Някои от тях са си ги и платили, други са се възползвали от правото си на безплатно участие.
Моля всички от горния списък, които са заплатили такса за участие - да ми изпратят на ЛС данни за банкова сметка или данни за офис на Еконт в който да им върнем парите.
За Сашо Ванков - да си включи и разходите за куриера, както и за вноска на каса в ПИБ.
И последно :
Всичко това го правим за удоволствие, а не за представителност или някакъв комерс.
Даваме от себе си колкото можем свободно време и нерви. И не малко пари (защото не всички сме от София)
Аз лично не съм журирал и не мога да кажа нищо повече за тази бира, но пожелавам на Сашо да не се отказва заради неприятната грешка която сме допуснали, да продължи да пивоварства, а най-голямата оценка както знаете ни я дават приятелите, които сме почерпили с нашите бири. Те са най-точните съдии - не са чували за BJCP, но с лоша бира не можеш ги излъга.
150 бири - по 3 или 5 бутилки са една голяма камара и тежат над 300кг. с бутилките, кашоните и уплътненията.
За съжаление нямаме собствен бирен център, ползваме чужди магазини с любезното съгласие на техните собственици. Не можем да сложим наш човек 2 месеца да следи какво влиза в тези места от куриерите.
Възможно е някой да е преместил кашон с мостри при техните си кашони с комерсиална бира, особено ако кашонът с мостри е от такава.
Възможно е някой от персонала на магазините да е злоупотребил, или да се е спънал в тях и да ги е счупил и т.н.
Но нямаме възможност да търсим отговорност на любезния домакин, който се е съгласил да ги приема безвъзмездно и за наше улеснение.
В подготовката на този конкурс участваха повече от 10 човека по различни направления.
Разберете, 150 бири за журиране са много нещо. Все някъде нещо ще се пропука, все някъде нещо ще се обърка.
Важното е че за 5-ти път в България се провежда подобен конкурс !
В съседна Румъния сега ще им бъде втория ...
Опитът който придобиваме се трупа, той няма да изчезне както бутилките на Сашо.
Тъй че - догодина, всички още по-сериозно и да сме живи и здрави - пак ще има конкурс и дано да е с още повече бири.
Наздраве на всички и повече усмивки :)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот rikkki » 06 Апр 2017, 10:14

Случаят се разреши. Който има Фейсбук може да влезе в групата Малц Вода и Хмел и да прочете за какво става въпрос. Казват организаторите на конкурса че бирата е оценена, но не е вкарана в класирането и отказаха да я вкарат. Имам 35 точки от 50 възможни, което за мен си е успех. В тази светлина искам да се обърна към администратора на форума който предложи да ми възстанови разходите - с радост ще се съглася да си получа парите обратно, тъй като организаторите отказаха да ме включат в списъка с генералното класиране и да го променят. Ако обаче името ми бъде добавено в класирането на мястото което заемам, то тогава не бих имал основание да искам възстановяване на разходи. Така че изборът е ваш. Или ме добавяте в класирането както е редно и честно, или по-добре ми възстановете разходите.
Благодаря.
rikkki
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 11 Дек 2015, 17:52

Re: 5-ти международен конкурс за домашно пиво-България 2017

Мнениеот stoyanninov » 06 Апр 2017, 10:26

Г-н Ванков, резултатите Ви са въведени в официалния сайт на конкурса, където, както и Вие казахте, е единственото подходящо място за обявяване на резултати. Така и ще остане. Постовете в социалните мрежи бяха за улеснение, което очевидно съсдаде повече проблеми. Комитетът ще реши дали и как да Ви овъзмезди за причиненото неудобство.
stoyanninov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 244
Регистриран на: 07 Юли 2014, 13:23

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron