Бира за КоНКуРсА

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот sk1916 » 23 Мар 2016, 10:24

В никакъв случай няма да е неловко, тъй като предвиждаме да има и една маса за домашни пивовари, които са дошли с бутилки.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот SDS » 23 Мар 2016, 10:32

Аз съм подготвил една каса по 0,500мл. бутилки. Само това ми остана една каса разни. :D
Brown Ale Mild, American IPA и Rauch lager.
AIPA и Rauch lager ще участват в конкурса.
SDS
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 279
Регистриран на: 09 Ное 2013, 18:11
Местоположение: гр. Сливен

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот victoryvt » 23 Мар 2016, 10:54

Носещите в бутилки имат уникалния шанс да си дадат бирата на някого да си я пие вкъщи. Понеже винаги има и такива посетители дето са "с колата", "с жената", "с тъщата" ... и не могат да се отпуснат да пият там.
Така че и в бутилки е добре да има повечко.
И един съвет - охладете ги добре и ги сложете в някаква хладилна чанта. Не знам как ще са там витрините на заведението за наша бира ?
Свилене нещо по въпроса говорено ли е ?
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот Foreigner » 23 Мар 2016, 11:02

Аз се включвам с 1 каса Белгийски вит и 5 литра експеримент с тиква и подправки.
Аватар
Foreigner
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 258
Регистриран на: 18 Окт 2014, 12:35
Местоположение: София

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот mayosha » 23 Мар 2016, 11:22

И аз ще нося бутилки в стил "разни", от всичко по малко – ИПА (ръжена/неръжена), Кьолш (със/без аромат на сероводород), плюс останки от експерименти. Като общо количество ще e 10-15 литра.
Последна промяна mayosha на 24 Мар 2016, 12:35, променена общо 1 път
Аватар
mayosha
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 154
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:19
Местоположение: Sofia

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот sk1916 » 24 Мар 2016, 11:06

victoryvt написа:Носещите в бутилки имат уникалния шанс да си дадат бирата на някого да си я пие вкъщи. Понеже винаги има и такива посетители дето са "с колата", "с жената", "с тъщата" ... и не могат да се отпуснат да пият там.
Така че и в бутилки е добре да има повечко.
И един съвет - охладете ги добре и ги сложете в някаква хладилна чанта. Не знам как ще са там витрините на заведението за наша бира ?
Свилене нещо по въпроса говорено ли е ?


Около 8-10 април ще има подробности дали и колко място ще имаме в хладилните им витрини.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот asenr » 24 Мар 2016, 23:48

Аз съм приготвил една каса Враца Вайцен и една, дето трябваше да е IPA, ама обърках хмела и стана много малцов пейл ейл. Но ще е добре да има къде да ги охладя, защото ще ги карам от 180 км и няма как да ги докарам студени, а не ми се ще да ги цакам хората с топла бира. И за в къщи не ми се дават, защото съм ги налял в бутилки със суинг-топ капачки. Та от мен ще има 20 литра в половин литрови бутилки.
В съотношението цена-качество бирата на аванта е без конкуренция :obscene-drinkingcheers:
Аватар
asenr
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 191
Регистриран на: 19 Ное 2015, 21:42
Местоположение: с. Ковачево, общ. Сандански

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот ameba13 » 25 Мар 2016, 22:40

такаа.. до тук разполагаме с 324 литра заявени.
Бирата в канти и в кегове е по-равно - съответно 126 в канти на 120 литра в кегове.
Бутилките са 78 литра - което означава минимум 160 бутилки! Ще ни е небходима възможност за изстудяване на бутилки и доста повече пространство от една маса.
Общо 10 пивовари са заявли, че ще носят бира до момента.

Имаме нужда от още най-малко 80 литра!
Screenshot 2016-03-25 21.25.25.png
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот cervesa » 25 Мар 2016, 22:53

С оглед на разполагаемите разливни инсталации,би следвало да се изготви и разписание ,къде и в кой час ,какво ще се разлива.БТВ (туй значи:между другото),не виждам представители от Варна!Миналата година се явиха изневиделица и обраха овациите....Против съм такива солови акции ,несъгласувани с организаторите!!!

На Бирилейшина,2014,Пиринско пиво се предлагаше като подарък извън организираното пространство.....????

Т.е. против съм всякакви нерагламентирани и несъгласувани с организаторите участия!!!
Не случайно споделям това мое мнение в тази тема!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Бира за КоНКуРсА

Мнениеот damyan_rm » 28 Мар 2016, 16:18

От 'заразената' с пробиотици варка 'а ла вит' (оказа се, че става за пиене) мога да донеса 5л. на бутилки, варих и още някаква тип "вайцен" та ако стане до тогава и е годна, ще донеса и от нея 5л. - пак на бутилки ...
damyan_rm
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 173
Регистриран на: 10 Сеп 2014, 18:10
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron