4-ти конкурс за домашно пиво -България 2016

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: 4-ти конкурс за домашно пиво -България 2016

Мнениеот asenr » 18 Апр 2016, 17:36

Интересната хрумка обаче затрудни отварянето на бутилките, а после и миенето на амбалажа... Между другото аз отнесох всичкия изоставен амбалаж от Терминала в събота и още толкова от Витамина в неделя, защото увеличих обема на варката и ми трябваха бутилки, и всички остатъци от конкурсни бири ги прибрах в хладилника и в момента им се наслаждавам, макар и вече негазирани. Поздравления до момента за Е104 и Е112. Ще се радвам авторите да споделят рецептите. Първата направо ме остави в размисъл, а втората е еквивалента на бирен пелин :)

Pavol Kocsis, if you read this, please share the Mothers Spirit Vol.2 recipe. It's awesome! Thanks :obscene-drinkingcheers:
В съотношението цена-качество бирата на аванта е без конкуренция :obscene-drinkingcheers:
Аватар
asenr
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 191
Регистриран на: 19 Ное 2015, 21:42
Местоположение: с. Ковачево, общ. Сандански

Re: 4-ти конкурс за домашно пиво -България 2016

Мнениеот knasfas » 20 Апр 2016, 21:57

Хрумна ми една идейка, обаче не съм сигурен колко е добре и за това реших да попитам в тази тема, тъй като става въпрос за бири от конкурса.
Какво мислите относно идеята да създадем тема, в която да бъдат публикувани шампионските бири и има ли хляб в това начинание според вас? Може да не са само първите места, ами от първо до трето. Аз мисля, че ще бъде интересно за всеки, особено за начинаещи, които се чудят какво да сварят(това съм аз в момента :mrgreen: )
Поздрави,
Иван
knasfas
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 133
Регистриран на: 20 Сеп 2015, 11:31

Re: 4-ти конкурс за домашно пиво -България 2016

Мнениеот victoryvt » 10 Май 2016, 10:23

Разпратил съм мейлове със сканирани скор-шийтове (оценъчни листи) на всички, които са участвали в конкурса (включително и на чужденците).
Благодаря на Миро (mirix) за сканирането (300+ страници).

Ако някой не е получил на мейла си (с който се е регистрирал за конкурса) нищо - да ми пише ЛС и да изясним грешката.
С това заключвам темата и я правя нормална.
Наздраве и успех на всички в следващия конкурс - Загреб.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: 4-ти конкурс за домашно пиво -България 2016

Мнениеот victoryvt » 30 Май 2016, 12:28

Един от словашките участници иска да разбере какво аджеба пише на неговите скор-шийт листи, които съм му пратил преди време.
(Става дума за написаното на български)
Така че - ако има желаещи да му го преведат на английски, да му го мейлнат на kadlic.peter@gmail.com ще съм много благодарен, особено пък ако някой съдия си познае писанията :)
Няма да отключвам темата, пишете ми на ЛС и аз ще пратя на желаещия двата пидиефа - става дума за бирите D115 / C114
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Предишна

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron