Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот sk1916 » 21 Май 2015, 12:03

Предполагам доста от вас знаят, че в края на следващата седмица (30-31 май) ще се състои фест "Бирен уикенд" - в двора на хотел-ресторант "На върха" в квартал Горна баня в София. Асоциацията на домашните пивовари в България ще участва с своя шатра, на която ще има демонстрационна варка, ще се дават също информация и съвети на всички, желаещи да си правят бира в домашни условия. За целта отправям питане/молба към всички колеги - домашни пивовари, които ще присъстват. Идеята е на щанда да има винаги човек, а може и по двама души, които да са на разположение за въпроси, докато си пият бирата на чист въздух :) Не се притеснявайте - няма да е нужна завършена професура по пивоварене. Въпросите обикновено са "Как мога да си направя бира?", "Колко пари ще ми трябват за начално оборудване и какво трябва да е то?", "Как да си сваря пшенична бира, или Индия пейл ейл?" и от сорта.
Всеки може да си носи, разбира се и от своята си бира.
Няма да е нужно да се стои там по цял ден, достатъчно е всеки да отдели по около 2 часа и да се редуваме. Пак казвам - ще е съчетаване на полезното с приятното. Пиенето на бира ще върви с приобщаването на още хора към идеята на домашното пивоварство. За момента има хора (аз и още двама души) за събота от началото - 12 ч., до около 16 ч. Търсят се за по-късния следобед и привечер - двама-трима, плюс хора за неделя - 3-4 човека? И да се съберем повече, ще стане по-весело.
Моля, всеки, който е съгласен, да се впише в темата. Благодаря предварително.
Свилен
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот Dr1nata » 21 Май 2015, 20:41

Бях споделил една идея относно тези демонстрационни варки с г-н Председателя, ще я пиша и тук, за да чуя мнението ви:
Става въпрос за готовата продукция от въпросните варки. Идеята ми беше тя да се раздава на произволни хора с цел популяризиране на хобито и самата АДПБ. Как да става това? Примерно като се изготви информационна и/или рекламна онлайн брошура, която да се публикува от страницата на Асоциацията във Фейсбук и всеки споделил я да участва в жребий за n на брой бутилки от готовото пиво. Така ще се рекламира АДПБ, хобито и повече хора ще могат да се убедят в качествата на домашното пиво и евентуално ще ги привлечем в редиците ни. Надявам се да съм бил полезен, наздраве!
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот nikolay.illov » 21 Май 2015, 22:52

Аз с удоволствие ще се включа в неделя. Мога за целия ден.
Какво ще варим? :)
Аватар
nikolay.illov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 230
Регистриран на: 19 Окт 2014, 19:17
Местоположение: Костинброд

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот sk1916 » 21 Май 2015, 23:40

Dr1nata написа:Бях споделил една идея относно тези демонстрационни варки с г-н Председателя, ще я пиша и тук, за да чуя мнението ви:
Става въпрос за готовата продукция от въпросните варки. Идеята ми беше тя да се раздава на произволни хора с цел популяризиране на хобито и самата АДПБ. Как да става това? Примерно като се изготви информационна и/или рекламна онлайн брошура, която да се публикува от страницата на Асоциацията във Фейсбук и всеки споделил я да участва в жребий за n на брой бутилки от готовото пиво. Така ще се рекламира АДПБ, хобито и повече хора ще могат да се убедят в качествата на домашното пиво и евентуално ще ги привлечем в редиците ни. Надявам се да съм бил полезен, наздраве!


Да, cervesa сподели твоята идея, която е действително много добра. :text-thankyoublue: И действително на "Бирен уикенд" ще се направят една или две демонстрационни варки, от които бирите ще бъдат раздадени. В момента обсъждаме по кой точно начин да бъдат връчени "наградите" - като твоята идея е един от вариантите. Всички такива интересни хрумвания, като на Dr1nata, винаги са добре дошли.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот sk1916 » 21 Май 2015, 23:43

nikolay.illov написа:Аз с удоволствие ще се включа в неделя. Мога за целия ден.
Какво ще варим? :)

Благодаря за удареното рамо! Надявам се и други да се включат за неделя, за да имаш цял ден за бира плюс някой друг час на шатрата (като бонус :D ). Горнобанци (Боби и Митко) ще са алхимиците с демонстрационната варка. Не казват още, ама като поръчат тези дни на Виктор вероятно ще стане ясно :D Подозирам ИПА
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот mirix » 22 Май 2015, 15:31

И аз мислех да идвам, но има съвпадение с празника на Горнооряховския суджук, така че ще се наложи да пропусна.
Пожелавам ви приятно изкарване.
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот sk1916 » 26 Май 2015, 13:11

Още едно напомняне за молбата от началото на темата. Дотук има само един отзовал се?! Ако ви трябва допълнителен стимул - и в двата дни на щанда ще можете да съучаствате във варките на Боби и Митко. Последно ще се правят ИПА и стаут.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот mayosha » 26 Май 2015, 17:12

Аз мисля да идвам, но още не знам кога и с какво. Ще пиша като има яснота по въпроса :)
Аватар
mayosha
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 154
Регистриран на: 30 Юни 2014, 09:19
Местоположение: Sofia

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот sk1916 » 27 Май 2015, 10:25

mayosha написа:Аз мисля да идвам, но още не знам кога и с какво. Ще пиша като има яснота по въпроса :)


До там е доста удобно с автобус 260, от Руски паметник и Петте кьошета до Горна баня. То е и удачен вариант за всички, които не им се идва с кола, заради очертаващото си пиене на корем. Автобусът е един от най-редовните в София - в събота и неделя е на всеки 15 минути. От последната спирка Боби и Митко са организирали указания с табели как се стига до заведението. Дворът е наистина впечатляващо голям, така че ще има място за всички.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирен уикенд, Горна Баня - 30-31 май

Мнениеот bojo » 27 Май 2015, 21:54

Ще съм там в неделя. В колко часа е старта?
bojo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 202
Регистриран на: 18 Юни 2014, 17:40

Следваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron