Предложение от КАНААЛ

Тук ще информираме всички относно предстоящи срещи, събития, конкурси, състезания, фестивали и т.н. на Асоциацията на домашните пивовари в БГ или форума.

Модератор: cervesa

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот Yaskata » 06 Яну 2015, 12:33

Страхотна идея!!!
Имам много познати, които ще я харесат - за сега само като консуматори де :D
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот cervesa » 06 Яну 2015, 13:43

Предложението наистина е хубаво,но за съжаление няма никой домашен пивовар ,който да е потвърдил,че ще участва със своя бира.Какво да отговорим на организаторите????!!!!!!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот victoryvt » 06 Яну 2015, 14:04

Аз имам готовност да изпратя бутилирана от кег бира от тип Виена лагер, готова е и я пия с удоволствие.
До 8-ми февруари предполагам ще имам и германски пилзнер лагер, в момента е в ранен стадий на ферментация, сварен е в неделя. Надявам се да стане готов и да е добър.
Следващото което ще варя е бохемски лагер, но едва ли ще стане за датата на събитието.
Мога изпратя и кегове, по един от вид. Но до колкото разбирам - няма да е удобно ?
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот nikolay.illov » 06 Яну 2015, 20:14

Аз ще присъствам! И ще нося Brown Porter и Irish Red (Лагер). До тогава може да имам и готов English Ale - Premium biter - всичките бутилирани. Мисля да взема по 5 от вид. В България такива мероприятия се правят само с комерсиална цел и жетоните въпреки това са доста по-скъпи от обявените тук, и предимно за твърд алкохол - никога досега за бира. Да не говорим, че всеки тук се опитва да направи възможно най-добрата такава и не жали средства и време, което означава, че на такова мероприятие ще се опитат невероятни бири ( В повечето случаи сварени само веднъж)
Аз например много бих искал да опитам Руски имперски стаут и много ще се радвам ако някой колега донесе такова животно :pray:
А и кога ще имаме възможност да изпием 300 мл. (една малка) уникална бира за 50 стотинки в заведение?

Наздраве :D
Аватар
nikolay.illov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 230
Регистриран на: 19 Окт 2014, 19:17
Местоположение: Костинброд

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот aldisha » 13 Яну 2015, 00:21

50 ст е жетона, а бирата колко жетона ще е е друг въпрос :)

От Варна, нашата скромна бригада направи 2 варки преди няколко дни. Не знаем дали ще успеем да дойдем, или само да изпратим бира. Ще пиша със сигурност в посоченият срок ;)
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот aldisha » 15 Яну 2015, 11:49

Съжалявам, но никой от нашата бригада не е свободен по това време, така че няма да присъстваме...
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот cervesa » 15 Яну 2015, 12:24

Колеги,
Имах среща с Любо (собственика на КАНААЛ-а) и обсъдихме подробностите за събитието.Спряхме се на следното:
Събитието ще бъде като частно парти със куверт.Кувертът ще струва ???лева и ще включва дегустационна ,брандирана чаша и ???броя чипове,с които да се заплаща дегустираната бира.Стойността на един чип ще е 1.00 лв.
От касата всеки може да си закупи допълнително чипове,колкото желае (стига да има толкова бира:)
Има място за до 10 домашни пивовари да се разположат зад щанд и да предложат от своето пиво.
Стойността за всички бири се определя на 1 лв за 100 мл (5 лв за бутилка 500мл).Препоръчва се да се отсипва от бутилка и да се продават за дегустация по 100 мл,за да могат повече хора да опитат от домашно пиво.
Все пак целта е да популяризираме нашето хоби!
След края на мероприятието (или на който когато му свърши продукцията),на касата може да си осребри жетоните от продажбата.
Приходите се разпределят по следния начин:Пример: имате събрано от продажба 50 жетона=50 лв,от тях се приспада ДДС,в размер на 8,40 лв,а остатъка от 41,60 лв се разпределя по равно т.е.20,80 лв за заведението и толкова за пивоваря.
ВАЖНО:Всеки предлага СОБСТВЕНА продукция,за да може да дава разяснения за стила и технологията.
Дистрибутори не се допускат:)
МОЛЯ,ДО 25.01.2015 г,ВСИЧКИ ЖЕЛАЕЩИ ДА МЕ УВЕДОМЯТ С КАКВО И КОЛКО ЩЕ УЧАСТВАТ!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот cervesa » 19 Яну 2015, 19:35

Колеги,
Има малка промяна в условията на КАНААЛ-а:Стойността на пивото ,което ще предлагаме,всеки може да определи според собствената си преценка или съображения,но да се придържаме 100 мл да струват кратен брой чипове ,а не и половинки.

До утре вечер (19.01.2015 г) трябва да подадем инфо кой и с какви бири ще се включи!

Моля да ме информирате по-най бърз начин на тел.0893624444.

Не е проблем ако решите ,да се включите когато наближи датата.Засега това инфо е необходимо за изготвяне на предварителната рекламна информация от страна на КАНААЛ-а

Наздраве!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот cervesa » 28 Яну 2015, 08:19

https://www.facebook.com/events/3341339 ... pe=regular

Тук можете да се отбележите и да поканите свои приятели на събитието.

Все още можете да заявите и участие със свое пиво.

Домакините от КАНААЛ ,приеха ,че е възможно да се участва и с разливна от собствена инсталация бира.

Моля,ако има такива,да ме уведомят.

Темелко Пампов-cervesa-Председател на АДПБ 0893624444
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Предложение от КАНААЛ

Мнениеот alvinator » 28 Яну 2015, 23:03

Аз ще доведа поне 3 човека - да пробват, да опитат, да се запалят. Дано да стигне матряла за всички 8-)
Аватар
alvinator
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 198
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:06

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи, конкурси, състезания на АДПБ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта