Температурен контрол RIMS

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Температурен контрол RIMS

Мнениеот IvayloSf » 16 Окт 2017, 15:15

Здравейте колеги,

В момента подготвям RIMS система на база на този - http://www.kegkits.com/RimsTube.htm. Но в процеса на изработката ми възникна един въпрос, дали да контролирам температурата със два датчика - един както е описан - т.е. в самата тръба веднага след нагревателя (да проследява да не се вдига температурата твърде много) и втори в майша, който да следи гонената температура.
Та въпроса ми има ли смисъл от два датчика(притесненията са ми как да го управлявам за да не загаря около нагревателя и в същото време да не ми бяга температурата от зададената). Помпата е тази https://www.amazon.de/gp/product/B01N5HAYGW/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1, като при нужда ще бъде сменена. Нагревателя е 30см 4400kW.
IvayloSf
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 31
Регистриран на: 23 Апр 2017, 09:39

Re: Температурен контрол RIMS

Мнениеот Dejmos » 16 Окт 2017, 16:12

Аз планирам нещо подобно и съм решил да ползвам два датчика - в маштюна и при нагревателя.
За целта ще свържа двата термоконтролера последователно и при достигане на единия до задената температура, нагревателят ще се изключва.
Само още не съм си изяснил на каква температура да настроя защитния термостат (този при нагревателя). Дали да е на 90-95 градуса, да предпази от завиране, или да е на 80, за да не започне пресичане на белтъците.

Алтернативата, както виждам аз нещата, е само един нагревател на изходящия поток (след нагревателя, преди да се влее мъстта в МТ), но при блокиране на помпата или запушване в системата може да се получи загаряне, защото няма да има изходящ потик, чиято температура да се мери.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Температурен контрол RIMS

Мнениеот ultrashock » 16 Окт 2017, 16:35

Понеже и аз това правя и дори е по същия tutorial, но все още не съм го завършил. Реално чакам само термодвойката (тази).
Това което съм чел по форуми е, че най подходящо е ако е една термодвойка, да е на изхода на RIMS-а, т.е. в горната част. В момента ползвам една гилза за термометър и там съм пъхнал стандартната термодвойка от REX-C100. Имам два неръждаеми нагревателя, единия 2KW, другия 5.5KW и се чудя кой да използвам, явно само теста ще покаже.
Проблем при мен е с сълзене от страната на нагревателя - там влиза в такава ел. разпределителна кутия, ама нещо не е добре.
Дайте да обменим малко knowhow със снимков материал. :)
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Температурен контрол RIMS

Мнениеот IvayloSf » 17 Окт 2017, 13:01

Само още не съм си изяснил на каква температура да настроя защитния термостат (този при нагревателя). Дали да е на 90-95 градуса, да предпази от завиране, или да е на 80, за да не започне пресичане на белтъците.

Точно това е и моето чудене, предварително го бях замислил да го настроя на 80-85 гр. за да избегна пресичането на белтъците, после се замислих дали това няма да е престараване, тъй като течността преминава достатъчно бързо и няма да се задържи твърде висока температура за дълго.

Алтернативата, както виждам аз нещата, е само един нагревател на изходящия поток (след нагревателя, преди да се влее мъстта в МТ), но при блокиране на помпата или запушване в системата може да се получи загаряне, защото няма да има изходящ потик, чиято температура да се мери.
Тук и мен ме притеснява как да следя потока за запушвания!?

Това което съм чел по форуми е, че най подходящо е ако е една термодвойка, да е на изхода на RIMS-а, т.е. в горната част. В момента ползвам една гилза за термометър и там съм пъхнал стандартната термодвойка от REX-C100. Имам два неръждаеми нагревателя, единия 2KW, другия 5.5KW и се чудя кой да използвам, явно само теста ще покаже.
И аз имам две налични Pt100, едната от които мисля да монтирам на гилза за термометър и монтирам на изхода след нагревателя. За снимки сигурно ще мога да кача средата на ноември като ми пристигнат останалите части(сега поръчвам всичките неръждаеми фитинги и нагревателия)
IvayloSf
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 31
Регистриран на: 23 Апр 2017, 09:39

Re: Температурен контрол RIMS

Мнениеот ultrashock » 17 Окт 2017, 13:24

Всички неръждаеми елементи съм поръчал от Крисметал, ако на някой му е нужна тази информация. За системата купих: 2 тройника, 2 тръбни нипела, 1 холендър, преходници - 3 броя 1-1/4 към 1/2 и 1 брой за нагревателя 1-1/4 към 1", 2 броя накрайници за маркучи 1/2. Изчезнаха някъде около 90лв.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Температурен контрол RIMS

Мнениеот Dejmos » 18 Окт 2017, 01:03

Тук и мен ме притеснява как да следя потока за запушвания!?

Аз лично ще поставя байпасен кран паралелно на тръбата с нагревателя. Така ще постигна две неща - циркулацията през нагревателя няма да спре дори при запушване в маштюна (но тогава защитният термостат на изхода на тръбата е задължителен, защото е възможно малък обем да циркулира непрекъснато и да прегрее/кипне) и ще мога да регулирам дебита през маштюна с увеличаване/намаляване на байпасния поток.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13


Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 8 госта