Помпи за гореща пивна мъст!

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот dakobow » 23 Апр 2015, 00:36

Колеги пускам тази тема, тъй като виждам , че има интерес относно помпите за гореща пивна мъст, пускам сники на моята и от къде съм я купил!
Нека всеки който има някаква информация да я споделя тук1
Наздраве!

Document_1.tif



http://www.virazhtrade.com/index.php?do ... 35&ppage=0 - от тук я закупих!
Аватар
dakobow
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 86
Регистриран на: 27 Яну 2014, 01:20

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот vsd » 24 Апр 2015, 09:33

Подобни помпи има и тук. Предполагам, че едните купуват от другите.
Има с неръждаемо и с бронзово колело, само не знам до каква температура държат.

@ dakobow
Как се справя помпата, 1700 литра на час не са ли много голям дебит? Имаш ли някое клипче да я видим?
vsd
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 229
Регистриран на: 03 Яну 2013, 11:30

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот d.gorev » 24 Апр 2015, 18:47

Тая помпа е за вино,т.е. максималната й работна температура е 40-60 градуса. Аз си мисля, че помпа от автоматична пералня би свъшила работа.
d.gorev
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Юли 2014, 08:23

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот dakobow » 24 Апр 2015, 21:56

vsd написа:Подобни помпи има и тук. Предполагам, че едните купуват от другите.
Има с неръждаемо и с бронзово колело, само не знам до каква температура държат.

@ dakobow
Как се справя помпата, 1700 литра на час не са ли много голям дебит? Имаш ли някое клипче да я видим?

Доста рових докато ги открия тез помпи, клипове нямам, в момента само прехвърлям течности с нея(много е удобно) имам проект за система подобна на Баумастера и за това я купих, но за момента всичко е на книга!Почвам като се управи времето че бачкам на двора, като я направя ще пусна отделна тема!!!
Наздраве!
Аватар
dakobow
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 86
Регистриран на: 27 Яну 2014, 01:20

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот kirq4e » 24 Апр 2015, 22:08

Мисля, че Rover Novax 20B е помпата, която има в предвид колегата. Максималната работна температура е 95 градуса и е от неръждаема стомана.

http://www.water-technic.com/pompa-za-goreshti-technosti-nerazhdaema-novax-20b-28-lmin-1x230v-p2494/

1700 л/ч си е доста, но това е максималния дебит, като той може да се регулира посредством кран на входа. За малки кухненски варки не е подходяща, защото е много мощна. Там по-скоро е удачно да се използва малки помпи за соларни инсталации, които могат да се поръчат от ebay и не са толкова скъпи. Нещо от рода:

http://www.ebay.com/itm/12V-Solar-Hot-Water-Pump-Circulation-High-Quality-Food-Grade-212-F-w-Coupler-/381005463497?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58b5b1ffc9
Аватар
kirq4e
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Апр 2014, 14:13
Местоположение: Варна

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот dakobow » 24 Апр 2015, 23:44

kirq4e написа:Мисля, че Rover Novax 20B е помпата, която има в предвид колегата. Максималната работна температура е 95 градуса и е от неръждаема стомана.

http://www.water-technic.com/pompa-za-goreshti-technosti-nerazhdaema-novax-20b-28-lmin-1x230v-p2494/

1700 л/ч си е доста, но това е максималния дебит, като той може да се регулира посредством кран на входа. За малки кухненски варки не е подходяща, защото е много мощна. Там по-скоро е удачно да се използва малки помпи за соларни инсталации, които могат да се поръчат от ebay и не са толкова скъпи. Нещо от рода:

http://www.ebay.com/itm/12V-Solar-Hot-Water-Pump-Circulation-High-Quality-Food-Grade-212-F-w-Coupler-/381005463497?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58b5b1ffc9

За малки кухненски варки не е нужна помпа, аз варя 35 литра и ползвам само бъркалка, а помпата я глася за 100-120 литра казан!!!
Аватар
dakobow
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 86
Регистриран на: 27 Яну 2014, 01:20

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот Clarion » 15 Юни 2015, 14:01

Да не отварям нова тема - искам да свържа помпата си постоянно към 2 казана за циркулация и евентуално към 3-я с топлата вода. Измислил съм си система с "обща шина", кранчета и т.н.
Та - Мога ли да използвам стандартни меки връзки от магазините (3/4 към 3/4 - т.е. на диаметър маркуча изглежда ОК) - би трябвало да са "пригодни за употреба за хранителни цели" - все пак тази вода се предполага, че ще се пие, готви и т.н., би трябвало до 80С да нямат проблеми (темп на бойлера ми е малко по-ниска), обаче все нещо ме гложди дали са ОК ...? Някой да е използвал? Някой да има препоръки за специален производител, модел, вид? Някой да има аргументирани доводи "против"?
(Да, имам силиконови маркучи, но с всичките снадки към кранчета и т.н. - просто с меки връзки ще стане много по-лесно :) )
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот daniel.trifonov » 15 Юни 2015, 15:51

Предвид, че меките връзки са с гумен маркуч вътре, все си мисля, че може да пусне някакви специфични вкусове или аромати. Един комплект китайски, меки връзки ги смених точно затова - при всяко пускане на крана, водата миришеше отвратително на гума. Продават се едни неръждаеми гофрирани тръби. Водят ги пак меки връзки. Цента им е значително по висока, но поне са неръждаеми.
Варки: 20
Малц: 101 кг
Аватар
daniel.trifonov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 396
Регистриран на: 28 Май 2013, 10:10
Местоположение: Аксаково, Варна

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот Clarion » 15 Юни 2015, 18:27

Благодаря за отговора. А тия неръждаеми гофрирани тръби, доколкото виждам, и от вътрешната страна имат същия "гофриран" релеф - дали няма да са много трудни за почистване, да остава засъхнала мъст из каналите им... по план установката с помпата ще може да се демонтира за почистване 1-2 часа след приключване на циркулацията - т.е. всичко ще е в лепнещо състояние :-)
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

Re: Помпи за гореща пивна мъст!

Мнениеот daniel.trifonov » 16 Юни 2015, 10:12

Гофрирани са - да. Предполагам, че няма да е проблем измиването, стига да не се оставят остатъците да засъхнат. И все пак, горещата вода ще разтвори захарите. Не знам някой от форума да ги е ползвал досега, за да даде мнение.
Варки: 20
Малц: 101 кг
Аватар
daniel.trifonov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 396
Регистриран на: 28 Май 2013, 10:10
Местоположение: Аксаково, Варна

Следваща

Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта