Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот Steelheart » 31 Мар 2016, 17:51

Много е красиво, точно както го виждам в мечтите си, че ще го направя ;)
Аватар
Steelheart
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 134
Регистриран на: 25 Дек 2015, 15:19
Местоположение: София

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот bojo » 31 Мар 2016, 18:04

Вече открих един недостатък - височко са крановете и като капе поопръсква околията. Мислех за 25-26см, ама що ги сложих на 30см :?:
Ще има откапваща тавичка, ама когато я пратят китайците.
bojo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 202
Регистриран на: 18 Юни 2014, 17:40

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот Steelheart » 31 Мар 2016, 18:31

Това не е недостатък, слагай каквото намериш и нека веселбата започне :)))
Аватар
Steelheart
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 134
Регистриран на: 25 Дек 2015, 15:19
Местоположение: София

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот dr_slavov » 31 Мар 2016, 18:39

Много добре. :clap:
Какъв е хладилника? Тези които гледах на този размер имат издатина на дъното (за компресора) която при някой е толкова голяма, че ги прави неизползваеми като кегератор.И при теб я има, но сякаш е доста прибрана. Събираш ли два корнелиуса + СО2? А нормален?
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот bojo » 31 Мар 2016, 19:10

Хладилникът е Либхер, издатина има само в единия ъгъл (над компресора). Бутилката за СО2 (2кг, но има място и за 5кг) е в другия заден ъгъл. В предната част се събират два корнелиуса.
Изображение010.jpg
bojo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 202
Регистриран на: 18 Юни 2014, 17:40

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот DNA » 02 Апр 2016, 09:07

Инсталацията ти наистина се е получила страхотно. Аз сериозно обмислям да премина към кегиране и си представях точно такава инсталация. Можеш ли да пуснеш линкове на неката, които си си поръчал за нея ако ти се занимава? Предстои ми да се образовам какво точно ще ми трябва и колко ще ми струва. Аз варя по около 15 литра бира за сега. Това е абсолютния ми максимум в кухнята на 12тия етаж.
DNA
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Яну 2016, 11:12
Местоположение: София

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот bojo » 02 Апр 2016, 17:10

Хладилник втора хубост за 150лв, ама гледай да е с открит изпарител, че този е с вграден и идва леко слабичък. Две канти ги охлажда 48+ часа от 20гр до около 9гр. Бутилка за СО2 - пожарогасител 2кг (освидетелстван за годен до 2020) за 75лв със смяна на крана. Редуцир нов от продавалника за 60лв. Кранове нови от Айстехник за около 90лв с екстрите. Накрайници за кантите от магазина зад Шел на Подуене - около 80лв. Канти по 20лв в софийско равно поле колкото искаш. Колоната изцяло ръчна изработка, демек без пари ;) , само за материал някой лев. Плота и капака на колоната за 10лв от някой цех за разкрояване на мебелни плоскости. Хладилника облечен с фолио за 15лв, за труд - довечера ще се черпим със зета :lol: .
Грубо приготви около 500лв и ако си сръчен в ръцете си готов.
bojo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 202
Регистриран на: 18 Юни 2014, 17:40

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот 5th-hokage » 02 Апр 2016, 18:40

Здравйте, аз в момента сгобявам кегератор, но е от фризер ракла - нов. Ето колко ми излезе до момента:
Фризер ракла - нов- daewoo 230 литра - 390 лв.
кран - от китайците (с дълка вложка и компенсатор) 78лв.
кегове 3 бр. ball lock - от olx 22 лева за брой (3х22 = 66лв.)
бутилка нова - от магазина - 108 лева (с включен кран и ръкохватка)
комплект ball lock - от китайците - 15 лева
редуцур вентил micromatic - айстехник 70 лева
маркучи и скоби - 15 лева интимпекс (зад шел)
терморегулатор (термореле за да стане фризера хладилник) 15 лева - от китайците
wago клеми (за терморегулатор) 5 лева - кабелком
клещи за щипване на скоби - 7 лева (всяка железария)
ключ за крана - 5 лева - от китайците
4 метра дъски 22х2000х15 - 22 лева Практикер
лак и импрегнат за дъските 10 лева Практикер
Бургия за разпробиване на отвор М24 - 5 лева железария
Лепило - Моментфикс (за залепяне на дъските към фризера) 10 лева

ТОТАЛ - 820 лева

Имайте в предвид че новия фризер дига цената - ако се използва нещо от OLX ще излезе 500-600 лева. Разбира се труда не го броим :)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот DNA » 02 Апр 2016, 19:50

bojo написа:Хладилник втора хубост за 150лв, ама гледай да е с открит изпарител, че този е с вграден и идва леко слабичък. Две канти ги охлажда 48+ часа от 20гр до около 9гр. Бутилка за СО2 - пожарогасител 2кг (освидетелстван за годен до 2020) за 75лв със смяна на крана. Редуцир нов от продавалника за 60лв. Кранове нови от Айстехник за около 90лв с екстрите. Накрайници за кантите от магазина зад Шел на Подуене - около 80лв. Канти по 20лв в софийско равно поле колкото искаш. Колоната изцяло ръчна изработка, демек без пари ;) , само за материал някой лев. Плота и капака на колоната за 10лв от някой цех за разкрояване на мебелни плоскости. Хладилника облечен с фолио за 15лв, за труд - довечера ще се черпим със зета :lol: .
Грубо приготви около 500лв и ако си сръчен в ръцете си готов.



Адмирации за сръчността и търпението да събереш и сглобиш такава изчистена инсталацийка. Имайки предвид цената, времето и че съм сварил само 5 бири леко ме разколебава. Може би трябва да се помъча още малко с бутилките. Тъкмо събрах суинг-топ бутилки за около 2 варки а и им намерих място.
DNA
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Яну 2016, 11:12
Местоположение: София

Re: Наливна бира - охладители,кранове,кегове,бутилки с газ

Мнениеот stani » 02 Апр 2016, 21:22

Здравейте, да се похваля. Днес се сдобих с фризер, 220л. за 80лв ( с пътя 100лв :) ).
Побира 2бр. 19л. канта(ball lock) идеално, но искам да го пригодя да влизат и купешките кегове(за времето когато не ми остава време да варя :) ).

Та да попитам някой правил ли е варианта с повдигане на капака както е показано например тук ?

Причината да трябва да го направя е, че когато сложа главите на кеговете надстърчат ръба с няколко СМ, а и май не искам да пробивам никъде по фризера.

Според вас да слагам ли изолация зад дървото, или просто по-дебело дърво ? Мисля да го залепя със санитарен силикон към фризера и понеже пантите на капака са доста дълги да ги хвана с един болт за фризера и с няколко винта за дървото...

Отделно дали да търся нов термостат(хладилен) или да си напиша няколко реда на ардуиното и да комутира през едно реле директно захранването на компресора ?
И още един въпрос, видях слагат разни вентилатори вътре, да разнасяли конденза и да уравновесяват температурата...необходими ли са ? Видях даже и метод в който потапят в чаша вода температурния сензор за да има по-голяма инертност.
Прикачени файлове
Kegerator.png
Скица
IMG_20160402_185317.jpg
AEG ARCTIS 2200GT 220l
stani
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Фев 2015, 18:48
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта